Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Radiowe transfery

Radio.jpg

fot. Maciej Główka

Z radiowych stacji znikną znane od lat głosy. W „Jedynce” nie usłyszymy już Marty Kielczyk, w Radio PIN – Micheala Moritza

Jak podaje portal Press.pl z radiowej „Jedynki” odeszła Marta Kielczyk, związana z radiem od 1994 roku. Prowadziła takie audycje jak „Sygnały Dnia”, „Lato z radiem”, a ostatnio „Cztery pory roku”. Dziennikarka pracuje też w TVP2 gdzie jest prezenterką w „Panoramie”. Kielczyk nie udziela komentarzy w sprawie swojego odejścia. Press.pl przytacza natomiast wypowiedź Kamila Dąbrowy, dyrektora Programu I PR: – Mieliśmy odmienne koncepcje kontynuowania współpracy, w związku z tym postanowiliśmy rozwiązać umowę za porozumieniem stron – mówi.

Z kolei Radio PIN zakończyło po siedmiu latach współpracę z Michealem Moritzem. Nieoficjalnie mówi się, że powodem zwolnienia dziennikarza były jego nieodpowiedzialne odpowiedzi. Sam prezenter twierdzi natomiast, że odszedł ze stacji na własne życzenie: – Uznałem, że stacja nie idzie w tym kierunku, w którym myślałem. Słowa te potwierdza przytaczana przez Press.pl wypowiedź prezesa Radia PIN – Michael jest dla Radia PiN ważną postacią. Chciałbym, aby dalej z nami współpracował, ale z pewnych przyczyn nie będzie prowadzić na razie audycji. Szukamy nowej, lepszej formuły – tłumaczy Dariusz Grzywaczewski.

Podczas gdy inne stacje zwalniają wieloletnich pracowników, grupa Time kontrolująca Radio Eska, Eska Rock, Radio Wawa i VOX FM, zatrudnia nowego dyrektora regionalnego dla Pomorza. Jest nim Marcin Białek, prowadzący poprzednio dział marketingu w Wydawnictwie Pedagogicznym Operon, a wcześniej przez 13 lat związany z Agorą SA. Białek zastąpił Tomasza Maliszewskiego, który odszedł z firmy w kwietniu tego roku. Podlegają mu oddziały w Trójmieście, Toruniu, Bydgoszczy i Elblągu.