Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Mamy talent!

Pierwsza edycja festiwalu TalentUW już za nami! Organizatorzy – Radio Kampus i Akademicka Telewizja UW3D.TV otrzymali wiele zgłoszeń i wybrali dwa najlepsze zespoły. Zwycięzcy – MC Silk i Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni – w nagrodę wystąpili we wtorek w klubie Palladium, przed tak znanymi grupami jak Projekt Warszawiak, Kim Nowak, czy Brenda Walsh.  

O pierwszym zwycięzcy, ukrywającym się pod pseudonimem MC Silk, mówi się, że jest najszybszym raperem na świecie. Jury TalentUW Festiwal doceniło jego niebagatelne umiejętności, zapraszając go na koncert laureatów. Raper miał utrudnione zadanie, ponieważ występował jako pierwszy przed nierozgrzaną jeszcze publicznością. Na scenie wspomagał go ReRe – wokalista Brenda Walsh. Muzycy zaprezentowali zgrabną mieszankę funkowych rytmów, a MC Silk zaskakiwał szybkością wykonywania utworów i niesamowitą energią.

reremcsilk2.JPG


Tuż po nich z muzycznego nieba zstąpili Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni. Różnorodność gatunków (etno, reggae, funk, drum’n’ bass), na dobre rozbudziła zgromadzoną w klubie publiczność. Wokalista podbił ich serca świeżymi, oryginalnymi interpretacjami i niespożytymi pokładami energii.  

gwiezdni

 

 

Po tych dość krótkich występach zwycięzców, na deski wkroczyli zaproszeni goście. Artyści z Brenda Walsh promowali materiał ze swojego debiutanckiego albumu pt. „Many Faces Of Brenda Walsh”. Świetna sekcja dęta, dynamiczny wokal, nieszablonowe teksty i gatunkowy miszmasz zauroczyły słuchaczy zgromadzonych w Palladium.

 

brenda1

 

 

Występujący po nich Projekt Warszawiak, na czele z aktorem Łukaszem Garlickim i wspomagającym go wokalnie Jackiem Jędrasikiem, zgromadził pod sceną tłumy. Rozentuzjazmowana publiczność wspólnie z artystami śpiewała szlagiery tuż-powojennej Warszawy.  Trudno było znaleźć osobę, która dałaby się oprzeć urokowi zespołu i nie skandowała „Na warszawiaka nie ma cwaniaka”. Utwór od roku robi furorę w sieci, a promujący go klip ma już ponad trzy miliony odtworzeń na YouTube. Zespół zapowiedział, że niebawem światło dzienne ujrzy nowy, już czwarty w ich dorobku, teledysk.

 

 

projekt1.JPGprojekt2

 

 

Wieczór talentów w Palladium zakończył rewelacyjny koncert najnowszego projektu braci Waglewskich – Kim Nowak. Ostre, garażowe i typowo męskie granie nie pozostawiło publiczności obojętną. Tuż pod sceną kilkunastu śmiałków ruszyło w szaleńcze pogo, a wypełniona po brzegi sala śpiewała razem z zespołem takie hity jak „King Kong”, „Szczur” czy „Pistolet”. Brawurowe popisy Michała Sobolewskiego postawiły go w pierwszym szeregu pośród najlepszych polskich gitarzystów młodego pokolenia. Pod koniec występu Fisz wykrzykiwał ze sceny: ”Kim Nowak jest numerem jeden”. Nie mylił się. Rockowy projekt przyćmił wszystkich występujących przed nimi wykonawców.

 

kimnowakfisz.JPG

 

 

Festiwal TalentUW już za nami. MC Silk i Kochankowie Gwiezdnych przestrzeni zdobyli wielu nowych fanów, a zaproszone gwiazdy udowodniły swoją zasłużoną pozycje na krajowej scenie. Każdy mógł tego dnia znaleźć coś dla siebie. Były i delikatne rytmy (Brenda Walsh), i ostre gitarowe granie (Kim Nowak). Różnorodność gatunków sprawiła, że nikt nie mógł się nudzić. Nowa impreza ma szansę na stałe zagościć w kalendarzu studenckich wydarzeń. Następna edycja już za rok.