Weekend z mediami na SGH

Już po raz dziewiąty Szkoła Główna Handlowa przyjęła w swoje progi młodych adeptów sztuki dziennikarskiej. Ogólnopolska konferencja „Media Student 2013” była dla uczestników doskonałą okazją, by poznać tajniki pracy w telewizji, pogłębić warsztat z dziennikarstwa ekonomicznego czy fotografii.


„Media Student” to idea, którą w 2004 roku zainicjowała redakcja pisma studenckiego Magiel, jako próbę oceny funkcjonowania mediów studenckich oraz ich rozwoju. W tym roku IX edycja wydarzenia, którego patronem medialnym był również PDF, 13 i 14 kwietnia przyciągnęła do sal wykładowych SGH redakcje m.in. z Gdańska, Poznania, Katowic i Krakowa.

 

Organizatorzy zadbali o różnorodność tematów poruszanych podczas paneli i warsztatów, tak by każdy uczestnik mógł zaspokoić głód wiedzy – od publicystyki katolickiej, przez dziennikarstwo sportowe i kulinarne, na dyskusji  o celebrytach kończąc. Gośćmi konferencji były znane twarze polskich mediów oraz akademicy i trenerzy. Tomasz Terlikowski podczas swojego panelu opisywał funkcjonowanie mediów katolickich w Polsce, Beata Tadla opowiadała uczestnikom o swoich trudnych początkach w radiu i telewizji, a Paweł Lisicki objaśniał słuchaczom meandry publicystyki politycznej.

media-kamera.jpgBeata Tadla podczas spotkania „Praca z kamerą”. Źródło: mediastudent.org

Ciekawą propozycją były także warsztaty z emisji głosu, dzięki którym przyszli radiowcy mogli uzyskać cenne rady od profesjonalnego logopedy medialnego – dr Jagody Bloch z Instytutu Dziennikarstwa UW. Z kolei zainteresowani public relations i działalnością non-profit mogli dowiedzieć się od Stowarzyszenia MANKO jak właściwie zbudować i wypromować kampanię społeczną.

 

Nie zabrakło również elementu dziennikarskiej rywalizacji – organizatorzy wydarzenia ogłosili konkurs na najlepsze prace, w których zaproponowali tematy do wyboru. W konkursie na najlepszy artykuł uczestnicy diagnozowali stan polskiej prasy lub opisywali etyczne powinności dziennikarza, zaś myślą przewodnią zwycięskiej fotografii mogła być sztuka w codziennym życiu albo kontrowersja, czyli jak „połączyć niepołączalne”.

 

Na zakończenie dwudniowej konferencji odbyła się wieczorna impreza w designerskim wnętrzu kawiarni Mito w Warszawie.

 

Więcej informacji oraz program tegorocznej konferencji znaleźć można na stronie internetowej www.mediastudent.org.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Wiosna pełna filmów. Festiwal na warszawskiej Pradze
Kolejna edycja warszawskiego festiwalu Wiosna Filmów startuje w Kinie Praha....
Cztery razy fotoreportaż
Czy polski fotoreportaż z lat 50. i 60. może kojarzyć...
Napromieniowane miasto

Każdy słyszał o Czarnobylu. Od feralnego dnia, kiedy doszło tam...

Wiemy, kto dostał Literacką Nagrodę Nobla! Zaskoczenie!
W czwartek (10 października) w Sztokholmie zostało ogłoszone nazwisko laureata...