Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Polecamy

Nocne marki na kółkach

Moda na sport staje się coraz bardziej powszechna, ludzie ćwiczą na różne sposoby… i o różnych porach. Nawet w nocy można dbać o formę tak, jak robią to uczestnicy Honor Nightskating Warszawa, czyli imprezy, na której wiek nie ma znaczenia. Wystarczy mieć rolki lub wrotki.

ns-tlum.jpghttp://nightskating.waw.pl/dla-mediow/cele-i-idea/

Ideą Nightskatingu jest promowanie aktywnej formy wypoczynku i ułatwianie dostępu do rekreacji w stolicy. Jest to jedna z największych imprez na całym świecie, organizowana dla wrotkarzy i rolkarzy w godzinach wieczornych. 25.04.2015r. padł rekord Warszawy, jeżeli chodzi o liczbę 7303 uczestników. W Honor Nightskating Warszawa nie ma rywalizacji, liczy się wspólna zabawa.

Przejazdy za każdym razem prowadzą inną trasą obok charakterystycznych miejsc w Warszawie. Odbywają się one cyklicznie, ostatni miał miejsce 9.07. Najbliższy termin masowego sportu przypada na 30 lipca, ze zbiórką przy Pomniku Kopernika, skąd tłum ruszy dokładnie o 21:00. Informacja o kolejnych imprezach jest podana na stronie www.nightskating.waw.pl wraz ze statystykami.

Zarówno długość tras, jak i ich trudność są ogłaszane dla każdego przejazdu osobno. Imprezy są częściowo tematyczne np. ,,hawajskie rytmy’’ czy roll&gol’’ , a uczestnictwo jest bezpłatne i nie wymaga żadnej rejestracji.

Bezpieczeństwo podczas Nightskatingu nie zależy jedynie od ochraniaczy, które wezmą ze sobą uczestnicy. Przejazdy  zabezpiecza policja i specjalny zespół na rolkach – Nightskating Warszawa Team. Organizatorem imprezy jest Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER.