Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Muzyka

Talenty na miarę naszych czasów

W najbliższy wtorek o godz. 18.00 w stołecznym klubie Palladium odbędzie się koncert finałowy pierwszej edycji Festiwalu TalentUW, którego organizatorami są Radio Kampus i Akademicka Telewizja UW3D.TV. Zwycięzcy będą mieli szansę dzielić scenę z tak znanymi grupami jak Kim Nowak, Projekt Warszawiak czy Brenda Walsh.

 

Dodatkową nagrodą dla zwycięzców jest możliwość nagrania teledysku ufundowanego i zrealizowanego przez Serwis Telewizji Akademickiej UW3D.TV.

 

Spośród wielu kandydatów wyłoniono dwóch laureatów. Pierwszy z nich, „MC Silk”, rapuje w dwóch językach i to najszybciej na świecie. Jego klipy robią furorę w sieci, teledysk promujący pierwszy singiel ma już 2,5 mln odtworzeń na YouTube.
Z kolei „Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni” to grupa łącząca funk z elementami rocka, latino, reggae, a nawet disco.
Uwagę przykuwają niebanalne, momentami groteskowe, teksty i świetny kontakt z publicznością.

 

Tuż po finalistach na scenę wkroczą starzy wyjadacze. Bracia Waglewscy zaserwują dawkę garażowego rocka w projekcie Kim Nowak. Muzycy z Brenda Walsh dodadzą energii swoimi funkowymi kawałkami, a Projekt Warszawiak (muzyczna rewelacja sezonu) zaprezentują odmłodzone wersje klasyków tuż-powojennej Warszawy.

 

Finał Festiwalu TalentUW

Klub Palladium, ul. Złota 8

Bilety do nabycia w klubie Palladium oraz na eventim.pl

Cena: przedsprzedaż – 10 zł, w dniu koncertu – 15 zł