Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Prof. Nowak tylko prorektorem?

Prof. Alojzy Nowak, fot. Karol Pantelewiczprof. Alojzy NowakZ ubiegania się o fotel rektora Uniwersytetu Warszawskiego zrezygnował prof. Alojzy Nowak. Na wyborczym ringu pozostało więc dwóch kandydatów: prof. Marcin Pałys i prof. Marek Wąsowicz. Ostateczne głosowanie już dzisiaj

Rezygnacja prof. Nowaka, dziekana Wydziału Zarządzania, wpłynęła do Uczelnianej Komisji Wyborczej w sobotę. Informację oficjalnie potwierdzono w poniedziałek 16 kwietnia.

Profesor Pałys, obecny prorektor ds. rozwoju i polityki finansowej, zaproponował, że w razie wygranej zaproponuje kandydaturę Nowaka na stanowisko prorektora. O pomyśle napisał na swojej stronie internetowej: „W liście otwartym skierowanym 23 marca do pana profesora pisałem, że nasze poglądy są do siebie bardzo zbliżone. Kolejne tygodnie kampanii, w trakcie których mieliśmy wiele okazji do rozmów, utwierdziły mnie w tym przekonaniu”. Profesor Nowak miał zgodzić się na propozycję niedawnego konkurenta.

To już kolejna pozycja na prorektorskiej giełdzie nazwisk. Podczas debaty 14 marca studenci pytali kandydatów o ich kandydatury na stanowisko prorektora ds. studenckich. Wszyscy trzej zgodnie wskazali obecnie pełniącą tę funkcję prof. Martę Kicińską-Habior.