Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Muzyka

Ben Caplan wystąpi w Warszawie

Ben Caplan to muzyk pochodzacy z Kanady. W 2011 roku ukazała się jego debiutancka płyta „In the Time of the Great Remembering”, dzięki której stał się jedną z ważniejszych postaci współczesej sceny folkowej. Bena będzie można posłuchać w klubie „Powiększenie”, dziś o godz. 20.00.

ben_warszawa_iternetDebiutancki krążek Bena Caplana został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność, otwierajac muzykowi drzwi kilku festiwali i dziesiątki mniejszych sal koncertowych na całym świecie. Własnie trwa jego europejska trasa, w ramach której dwukrotnie wystąpi w Polsce: w piątkowy wieczór w Warszawie, a dzień wcześniej w Krakowie.

http://www.youtube.com/watch?v=iODL5wvZbns

Caplan jest multiinstrumentalistą – gra na pianinie, gitarze, banjo, harmonijce. Muzyka, którą tworzy Kanadyjczyk to folk w czystej postaci – wyraźnie słychać w niej tradycyjne, ludowe melodie, między które wkrada się blues, czasem pop. Muzyk uchodzi też za niezwykle charyzmatyczną osobowość, która podczas koncertów z powodzeniem zawłaszcza całą uwagę publiczności. Czy tak rzeczywiscie jest? Sprawdzić można to podczas piątkowego występu w Powiększeniu (26 kwietnia 2013 roku). Koncert rozpocznie się o 20.00.