Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Lis odzyskuje ludzi

 

Dobrze jest mieć wokół siebie starą, zaufaną gwardię. Wie o tym dobrze nowy redaktor „Newsweeka” Tomasz Lis, który właśnie rozpoczął wyciąganie swoich byłych kolegów z „Wprost”.

466px-Lis_Tomasz„Zdjęcie z Portalu Wikipedia”Zaczęło się od Marcin Mellera, który z „Wprost” odszedł zaraz po tym, gdy posadę w tygodniku stracił Lis. Meller ogłosił, że od teraz będzie pisał właśnie do „Newsweeka”. Nie wykluczone, że za nim pójdą także inni byli już felietoniści „Wprost”. Wraz z odejściem Lisan tygodnik rzucili również Zbigniew Hołdys, Krzysztof Materna oraz Grzegorz Markowski.

Tomasz Lis od pewnego czasu stara się pozyskać nie tylko byłych felietonistów „Wprost”, ale także swoich dawnych kolegów z tygodnika. Według portalu Press od 1 kwietnia prace w „Newsweeku” ma zacząć Renata Kim, była szefowa działu społeczeństwo we „Wprost”. Podobną propozycję otrzymali także inni dziennikarze tygodnika, np. Rafał Kalukin. Na akcje „odbijania” ludzi ostro zareagował nowy redaktor naczelny „Wprost”, Michał Kobosko, mówiąc, że to, co robi Lis jest na dziś najbardziej nieetyczną rzeczą na rodzimym rynku medialnym. Wojna na etaty trwa.