Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

FotografiaRecenzje

Wyjątkowe historie, wyjątkowe kobiety

Batycka, Gawryluk, Gessler, Guzowska, Kayah, Mucha, Szczuka, Wellman – te nazwiska mówią same za siebie. A to jedynie kilka spośród 31 kobiet, których opowieści można znaleźć w albumie „Twoje życie, Twój głos”. Albumie poniekąd wyjątkowym i to nie dlatego, że został wydany z okazji Światowego Dnia Antykoncepcji.

 


Twoje.jpgOkładka albumu „Twoje życie, Twój głos”


Każda historia jest tu inna. Obcując z książką, nie odnosi się jednak wrażenia chaosu, a różnorodności.  Istnieje bowiem kilka wspólnych pierwiastków dla wszystkich opowieści.

Po pierwsze – autorka zdjęć. Lidia Popiel, prezenterka telewizyjna, modelka i fotograf. Seria czarno-białych zdjęć w zastanym świetle, naturalnych, trochę szorstkich, dobrze wpisuje się w konwencję codziennego, zwykłego życia. Fotografie pokazują kobiety sukcesu z innej, bardziej osobistej strony.

Po drugie – autorki wywiadów: dziennikarki: Magda Mazur i Paulina Młynarska-Moritz. W całej książce nie pada ani jedno pytanie, a na okładce, obok ich nazwisk, znajdzie się jedynie słowo „wysłuchały”.  Nie można jednak dać się zmylić. Efekt, jaki osiągnęły – otwarcie się rozmówczyń – jest niewątpliwie wynikiem dużego nakładu pracy.

Pozycja nie jest jednak pozbawiona wad. W albumie pojawiają się osoby niekoniecznie znane szerokiemu gronu odbiorców. Każda z autorek zawodowo związana jest z Polsat Café, co prawdopodobnie miało wpływ na wybór jako rozmówczyni Jolanty Borowiec, dyrektor Polsat Café. Książka powstała z inicjatywy i środków Bayer Schering Pharma, co z kolei zaowocowało obecnością bizneswoman Beaty Płończak z tej właśnie firmy.

 

Album z definicji powinien zainteresować wiele kobiet, ale pozycję polecam również mężczyznom, którzy dzięki niemu mogą się wiele dowiedzieć o płci pięknej.

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany Fundacji Dzieci Niczyje.

 

 

 

Magda Mazur, Paulina Młynarska-Moritz, Lidia Popiel, „Twoje życie, Twój głos”

Wydawca: Bayer Sp. z o.o.