Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Żydowskie motywy w Warszawie

Już po raz dziewiąty w kinie Muranów odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Żydowskie motywy”. Do 28 kwietnia wyświetlane będą filmy o tematyce żydowskiej z różnych zakątków świata.  Zobaczyć będzie można obrazy z Izraela, USA, Polski, Czech, Argentyny, Niemiec, Danii, Turcji i  wielu innych krajów.

 

jewish9.jpgplakat 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy

Festiwal koncentruje się na ukazaniu publiczności tradycji, kultury, historii narodu żydowskiego z różnych perspektyw. Wiele projekcji zakończonych będzie spotkaniami z twórcami filmów.

W tym roku gościem honorowym festiwalu jest Józef Hen – pisarz, scenarzysta, dramaturg i reżyser, w swoich dziełach poruszający między innymi tematykę przystosowania się bohaterów do nowej, powojennej rzeczywistości oraz rozliczenia z przeszłością, duży nacisk kładąc na aspekty etyczne. Spotkanie z Józefem Henem odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o godz. 19.00 w kinie Muranów.

Na projekcje oraz inne wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Pokazy pofestiwalowe zobaczyć będzie można w wielu innych miastach Polski. Więcej informacji o festiwalu na stronie: http://www.jewishmotifs.org.pl/