Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Ty i Ja w sieci

Kolejny festiwal zamieszcza swoje filmy na portalu iplex.pl. Tym razem chodzi o Europejski Festiwal Integracja Ty i Ja. Za darmo do 10 września można obejrzeć część z filmów prezentowanych w ramach imprezy.

 

logo.jpeg

 

Festiwal Integracja Ty i Ja to organizowana od ośmiu lat impreza mająca w założeniu integrowanie osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Główne obchody odbywają się w Koszalinie. Tegoroczna edycja festiwalu zaczęła się 6 września i potrwa do soboty 10 września. Równolegle do wydarzeń w Koszalinie będzie trwać internetowa odsłona imprezy. Na stronie www.iplex.pl będzie można za darmo obejrzeć osiem filmów z tematyką niepełnosprawności w tle.

Myśl przewodnia tegorocznej edycji festiwalu to „Pasja i Miłość”. W internecie dostępne będą filmy między innymi polskie, niemieckie i brytyjskie. Wśród polskich produkcji godny polecenia jest dokument „Po drugiej stronie ciszy”. Opowiada on historię pary cyrkowców, klauna i tancerki. Razem tworzą niezwykłe widowiska, łączące teatr lalek, taniec oraz klaunadę. Jedyne, co ich wyróżnia to dwa światy, w których tworzą, w ciszy i dźwięku. Dziewczyna jest bowiem głuchoniema.

Inną ciekawą propozycją jest brytyjski dokument „Uśmiechnij się i w nogi” o grupie 11-stu pełnosprawnych i niepełnosprawnych performerów. Ich spektakle to odkrywanie ciała i duszy, próba poszukiwań sensu w świecie.

 

smile_and_run.jpg„Uśmiechnij się i w nogi”

 

Wszystkie wydarzenia będą relacjonowane na stronie internetowej festiwalu. Oprócz informacji o filmach będzie można tam znaleźć wywiady z aktorami i filmowcami czy też relacje video.

 

http://www.iplex.pl/integracja-ty-i-ja/

 

Oficjalna strona festiwalu: http://www.integracjatyija.pl/

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Europejski-Festiwal-Filmowy-Integracja-TY-i-JA