Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Letnie Warsztaty Filmowe

Jarocin, kojarzony przede wszystkim z legendarnym festiwalem muzyki rockowej, po raz trzeci stanie się zagłębiem wiedzy o filmie. 11 lipca ruszy tam kinematograficzna machina, napędzana doświadczeniem i umiejętnościami m.in. Magdaleny Łazarkiewicz, Marii Seweryn czy Andrzeja Wolfa.

b2.jpg

 

Już tylko kilka dni pozostało na zgłoszenie chęci uczestnictwa w Letnich Warsztatach Filmowych. Do 27 czerwca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.akademia.jarocin.pl) i wpłacić 300 złotych opłaty akredytacyjnej, aby już w połowie lipca poczuć magię filmu. Warsztaty, trwające od 11 do 17 lipca, to świetna okazja, aby pod okiem ekspertów, w twórczej atmosferze, poznać tajniki tej niełatwej sztuki. Zajęcia ze scenariusza i reżyserii poprowadzą Magdalena Łazarkiewicz i Jarek Kupść, z aktorstwa – Maria Seweryn, a pracy z kamerą i montażu zdjęć uczyć będą Rafał Listopad i Andrzej Wolf. Oprócz serii wykładów poświęconych wszystkim etapom realizacji filmu czas wypełniony będzie wszelkiego rodzaju zajęciami praktycznymi. Jeden warunek – aby wziąć udział w warsztatach nie można mieć ukończonych 25 lat. Ilość miejsc ograniczona!

Patronem Festiwalu jest, zmarły w 2008 roku, reżyser Piotr Łazarkiewicz – autor filmu „Fala” (1985), który pokazał najważniejsze dla Jarocina i jego mieszkańców wydarzenie: Festiwal Muzyki Rockowej, obchodzący w 2010 roku swoje 30-lecie. Organizatorzy: Stowarzyszenie “Jarocin XXI”, FILMFORUM, Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA.

Więcej informacji na stronie: www.akademia.jarocin.pl