Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Rentgen na rowerze

Kopernik znowu w akcji, a to za sprawą Marii Skłodowskiej–Curie. Noblistka będzie na rowerze oprowadzać po Warszawie miejscami sobie znanymi, a po wszystkim stworzy artystyczny kolaż ze zdjęć rentgenowskich.

 

sklodowska.jpeg

 

Wszystko dziać się będzie w ramach tegorocznego Festiwalu Nauki, w niedzielę 18 września. Centrum Nauki Kopernik przygotowuje przede wszystkim Piknik Chemiczny, który ma być przedsmakiem działalności pracowni chemicznej, którą Kopernik otworzy w październiku. Wśród atrakcji wielkiego plenerowego laboratorium będą wybuchowe bańki mydlane i szaleństwa z ciekłym azotem. Głównym punktem imprezy będzie zorganizowana wraz z Warszawską Masą Krytyczną wycieczka rowerowa. Jako że Maria Skłodowska–Curie była wielką entuzjastką roweru, to trasa prowadzić będzie przez miejsca związane z życiem noblistki. Na każdym punkcie będzie czekać na uczestników niespodzianka. Dodatkowe nagrody przewidziane są dla śmiałków, którzy postanowią przebrać się za Marię lub jej męża Piotra. Udział w zabawie jest bezpłatny, ale należy wcześniej zarejestrować się poprzez formularz na stronie internetowej.

rentgen.jpg

Zwieńczeniem imprezy ma być utworzenie artystycznej instalacji ze zdjęć rentgenowskich. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia własnych niepotrzebnych prześwietleń, aby wspólnie sprawdzić, gdzie „dotknęła nas Maria”.

 

Szczegóły imprezy: www.kopernik.org.pl/program/koperniknafestiwalunauki/