ARCHIWUMPolecamyPolskaUWWYDARZENIA

Wschód na wyciągnięcie ręki [Orientalia 2019]

Orientalia powracają do programu Juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego. Miasteczko Wydziału Orientalistycznego stanie na górnym dziedzińcu kampusu 17 maja.

– To okazja dla każdego, kto interesuje się szeroko rozumianym Wschodem, by razem ze studentami WO doświadczyć afrykańskich, azjatyckich oraz wschodnio-europejskich zwyczajów, kuchni i muzyki – mówi Marta Juśkiewicz, przewodnicząca Samorządu Studentów Wydziału Orientalistyki.

Wśród planowanych atrakcji są lekcje kaligrafii i nauka alfabetu gruzińskiego czy koreańskiego, a także quizy o świecie arabskim z nagrodami. Towarzyszyć im będą degustacje kuchni ukraińskiej, tureckiej i marokańskiej oraz występy taneczne i wokalne z Egiptu, Izraela i Mongolii. Przy stoisku Studium Europy Wschodniej spotkamy podróżników, którzy opowiedzą o swoich wyprawach do Serbii, Rosji i Azerbejdżanu.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Wydziału Orientalistyki UW. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Ambasada Państwa Palestyny, Ambasada Królestwa Maroka oraz Ambasada Azerbejdżanu.

Orientalia 2019

17 maja (piątek) godz. 11:00 – 16:00