7910370882_39d180fb66_b

W nowy semestr wchodź z apkami

Oto pięć aplikacji, które pomogą ci skupić się, zarządzać sobą w czasie oraz stworzyć warunki sprzyjające systematycznej pracy.

1. Noisli – w głowie spokój, w uszach las…

Szum morza, a może kawiarniany gwar? Odpowiednia muzyka lub odgłosy natury mogą pozytywnie wpłynąć na twoją koncentrację albo pomóc opanować stres. Jeśli jeszcze nie masz swojej ulubionej składanki do pracy, wypróbuj Noisli. W tej aplikacji możesz dowolnie miksować różne dźwięki i stworzyć swoje idealne połączenia, które odtwarzane w tle, pomogą ci zrelaksować się i skoncentrować. Nasz redakcyjny wybór to dźwięki lasu połączone z szumem fal z dodatkiem lekkiego wiatru w tle.

Noisli – darmowy, dostępny na iOS, Android, w wersji webowej oraz jako rozszerzenie Chrome.

2. Todoist – gdy nie wiesz od czego zacząć, zacznij od listy

Nowy semestr potrafi przyprawić nawet doświadczonych studentów o zawrót głowy. W nawale nowych zajęć i obowiązków łatwo o czymś zapomnieć albo przegapić ważny termin. Spokojnie, lista nas uratuje.

To-do List pozwala na priorytetyzację wybranych zadań, ich pogrupowanie według kolorów i podzielenie tych wymagających więcej pracy na mniejsze. Aplikacja mierzy postępy w pracy i prezentuje je na wykresach – tymi można pochwalić się rodzinie i znajomym. Todoist można zsynchronizować z innymi aplikacjami i narzędziami takimi jak Google Drive, Dropbox, Slack, IFTTT, Google Calendar oraz iCalendar.

Todoist – podstawowa wersja – darmowa, premium – 3 € za miesiąc w rozliczeniu rocznym.

Podobne aplikacje:

Asana

Trello

Wunderlist

3. Forest – odetnij się od smartfona i zasadź las

To jedyna płatna aplikacja w zestawieniu, ale warta uwagi, bo zachęca do odłożenia smartfona na bok, wciągając użytkownika w intrygującą grę.

W Forest wszystko zaczyna się od posadzenia wirtualnego drzewka. W czasie, gdy rośnie, nie należy używać innych aplikacji na tym urządzeniu – jeśli to zrobimy drzewo zostanie ścięte. A za każde nowe wyrośnięte drzewo otrzymuje się wirtualne monety, które pozwalają odblokować nowe gatunki albo dźwięki do puszczania w tle podczas pracy. Regularne używanie aplikacji i zgromadzenie odpowiedniej ilości monet pozwala, jak obiecują twórcy aplikacji na zasadzenie prawdziwego drzewa.

Forest – iOS – 8,99 zł, wersja Android i rozszerzenie Chrome i Firefox – darmowe.

Podobne aplikacje:

Pomodoto

Goodtime productivity timer

4. Quizlet – skojarz i sprawdź się

Ta aplikacja opiera się na technice mnemonicznej, polegającej na zapamiętywaniu nowych słówek, pojęć lub wzorów poprzez budowanie skojarzeń i jest świetna do powtórek materiału. W Quizlet możesz tworzyć własne fiszki albo skorzystać z dużej liczby gotowych zestawów udostępnionych przez innych użytkowników. Aplikacja stanowi ciekawą alternatywę dla papierowych fiszek, które czasem się gubią, brudzą lub niszczą, a ich przygotowanie jest pracochłonne. Z aplikacją Quizlet materiały do nauki masz na smartfonie, swoje fiszki możesz w każdej chwili dodawać lub modyfikować (zestawy stworzone przez innych użytkowników nie mogą być przez nas modyfikowane).

Quizlet – darmowa, dostępna w wersji webowej, na iOS i Androida.

5. OneNote – notatki zawsze pod ręką

One Note to jedno z lepszych narzędzi do tworzenia rozbudowanych notatek. System notesów i sekcji pozwala na dobrą organizację materiałów. Rozpoznawanie odręcznego pisma, możliwość wstawianie wzorów, notatek głosowych oraz wlepianie nalepek ze sfrustrowanym życiem i pracą kotem – to brzmi jak notatki, które chce się pożyczyć.

Pamiętaj, że jako student możesz korzystać z całego pakietu Office Online, i cieszyć się 1TB dysku w chmurze. Przy rejestracji użyj uczelnianego maila i wybierz ofertę dla studentów.

OneNote – darmowa, dostępna w wersji webowej, na PC oraz urządzenia mobilne.

Podobne aplikacje:

Evernote

Zoho Notebook

BEZużyteczne aplikacje

Interesują Was zjawiska paranormalne i chcielibyście wytropić ducha? Drzemie w...

Fotograf straconych szans?
Ze zdjęciami Feliksa Łukowskiego zetknęłam się prawie cztery lata temu,...
Trochę Inny Festiwal Fotografii we Wrocławiu
Fotografia jako pełnoprawna dziedzina sztuk wizualnych rozwija się w Polsce...
Dno oka
Stare zdjęcia od zawsze budziły zainteresowanie. Poprzez (podane na tacy)...