Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURA

Interdyscyplinarny wrzesień

Na początek Yvonne Rainer, później nowe interpretacje dzieł teatralnych, literackich i filmowych. Mowa o ruszającym  nowym sezonie w komunie//warszawa. 

 

weronika-m.jpg

 

10 września rozpoczyna się po raz drugi cykl re//mix organizowany przez offowy teatr komuna//warszawa. Remiksy to po prostu interpretacje klasycznych dzieł z wielu dziedzin sztuki, zwłaszcza teatru. Chodzi o te dzieła, które kiedyś miały duży udział w powstawaniu teatru interdyscyplinarnego, a więc takiego, który szuka i poszukuje. To rodzaj teatru, który czerpie inspiracje między innymi ze sztuk plastycznych, działań społecznych oraz performance art.

Na początek zaplanowano re//mix taneczny, który ma być interpretacją twórczości Yvonne Rainer. Sama Yvonne Raier to urodzona w 1934 roku amerykańska tancerka i choreografka. Jej pracę określa się przymiotnikami minimalistyczna i eksperymentalna. Interpretacji jej twórczości podejmie się w najbliższą sobotę Weronika Pelczyńska – absolwentka eksperymentalnej akademii tańca SEAD. Pracowała między innymi w Teatrze Studio Buffo oraz przy projektach Teatru Tańca Mufmi. Współpracowała z wieloma choreografami, w tym z Simone Sandron czy Robem Haydenem.

Sobotni pokaz poprzedzony będzie wykładem Jadwigi Majewskiej na temat Yvonne Rainer i jej twórczości.

Cykl re//mix to niewątpliwie świetna okazja, by ostatnie chwile lata spędzić w inspirującej atmosferze, która sprawi, że nudna jesień będzie kolorową porą obcowania ze sztuką.

 

Weronika Pelczyńska: Yvonne Yvonne – Yvonne Rainer//re// MIX

10 września (sobota), godz. 19:30

komuna//warszawa, ul. Lubelska 30/32

Ceny biletów: 10 zł