Bez kategoriiMiejscaPolskaSPORTWYDARZENIA

Niepospolity mecz i bieg w błocie

Mundial dobiega końca, ale to nie oznacza końca sportowych emocji w lipcu. W czasie wakacji plaża „Poniatówka” zmieni się w boisko do niezwykłej piłki nożnej oraz w skomplikowany tor przeszkód dla biegaczy.

W ramach akcji Letnia Strefa Rekreacji organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele bezpłatnych treningów na świeżym powietrzu.

Wśród nich są zajęcia street workout, czyli ćwiczenia siłowe na sprzętach znajdujących się na tak zwanej siłowni pod chmurką. Dla fanów piłki nożnej przygotowano mecze, jednak na innych zasadach niż w typowej grze, bo w plastikowych kulach.

Bubble football wywodzi się z zorbingu, który został zapoczątkowany w Nowej Zelandii. Pierwotnie stworzono plastikową kulę o szerokości 1 m, jednak ostatecznie zwiększono jej rozmiary do 3,2 m średnicy zewnętrznej. Jednak w przypadku bubble football zawodnik nie jest całym ciałem w kuli tak jak w przypadku zorbingu. Dzięki temu jest w stanie biegać i kopać piłkę podczas meczu.

Źródło: Stołeczne Centrum Sportu
AKTYWNA WARSZAWA

Wśród wakacyjnych treningów na plaży znajdą też coś dla siebie fani sportów ekstremalnych. Runmageddon polega na przebiegnięciu trasy toru przeszkód w jak najszybszym czasie. Utrudnienia stanowią główną atrakcję biegu: uczestnicy, aby pokonać trasę, muszą między innymi czołgać się w błocie, wspinać się po linie czy przebiec przez rozpylony dym.

Stolica przekonuje, że lato w mieście nie musi być nudne. Warto spędzić wakacje aktywnie, poznając nowe aktywności fizyczne.

Treningi odbywają się zgodnie z harmonogramem.