Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategorii

Kulinarnie nad Wisłą

Kuchnie świata, dania wegetariańskie, mięsne, mnóstwo słodkości i wszelakich napojów 
to brzmi smakowicie! Już w najbliższy weekend spełnią się te obietnice  Grupa Slow we współpracy z klubokawiarnią Plac Zabaw nad Wisłą zaprasza na kolejny już Slow Market.

– Slow Market to najsmaczniejszy street food w mieście. Tu spotykają się foodie blogerzy, amatorzy gotowania i doświadczeni restauratorzy, serwujący wam najlepsze smakołyki: na zimno, na gorąco, słono i słodko – przekonują organizatorzy. Oferta Slow Marketu jest szeroka – można znaleźć tam stoiska warszawskich restauracji, ale także niezależnych kucharzy. W sumie co tydzień około 20 wystawców pochodzących z różnych zakątków świata, a co za tym idzie – bogate, wielokulturowe menu.

Slow Market ulokowany jest nad Wisłą, niedaleko stacji metra Centrum Nauki Kopernik. W jego sąsiedztwie znajdują się dwa kluby: Placu Zabaw i BarKi. – Wszystko dzieje się na świeżym powietrzu,z dala od zgiełku ulicy, w atmosferze nadwiślańskiego relaksu i zabawy – obiecuje Grupa Slow, która od 2014 propaguje lokalne produkty i odpowiedzialną konsumpcję, m.in. przez organizację Slow Marketu.

źródło: Facebook organizatora

W ubiegłych tygodniach wystawcy przygotowali dla głodnych Warszawiaków, m.in. gofry bąbelkowe, langosze, cieciorkę w sosie masala, pielmieni wieprzowo-wołowe, wegańskie burgery oraz prawdziwie włoską pizzę.

To już czwarta edycja Slow Marketu. Targ odbywa się w okresie letnim, od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczoru. W tym roku sezon rozpoczął się 18 maja i potrwa do 8 września. Stoiska są czynne w piątek od 18:00 do 2:00, w sobotę od 12:00 do 2:00 i w niedzielę od 12:00 do 22:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie Slow Marketu: www.slowmarket.pl.

źródło: Facebook organizatora