Kobosko zamiast Lisa

W poniedziałek, jak co tydzień, ukazuje się najnowszy numer „Wprost” ze wstępniakiem autorstwa Tomasza Lisa. Następnego dnia słowa „redaktor naczelny” umieszczone przy jego nazwisku tracą aktualność – Lis został zwolniony z funkcji, którą pełnił od końca maja 2010 roku.       

tomasz_lis.jpg

 

Jego miejsce zajął Michał Kobosko, były redaktor naczelny m.in. w „Newsweek Polska” „Dzienniku” i „Gazecie Prawnej”, a ostatnio także dwutygodniku ekonomicznym “Bloomberg Businessweek Polska”, należącym do Platformy Mediowej Point Group, właściciela AWR „Wprost”.

Decyzję o zmianie na stanowisku redaktora naczelnego podjął prezes firmy Michał M.Lisiecki. Powód? Zaangażowanie Tomasza Lisa w projekt portalu cosnowego.pl wzorowany na Huffington Post. Niektóre doniesienia medialne mówią jednak o narastającym od dłuższego czasu sporze między wydawcą a redaktorem naczelnym. Informacja ta nie znajduje potwierdzenia w oficjalnych wypowiedziach obu panów:

Dziękuję Tomaszowi Lisowi za przyjęcie mojej oferty poprowadzenia tygodnika „Wprost” i dobrze wykonywaną przez ponad 20 miesięcy pracę – mówi Lisiecki. – Życzę mu sukcesów w jego prywatnym przedsięwzięciu mediowym. Szanuję czyste reguły w biznesie i one są powodem mojej decyzji. Michałowi Kobosko, doświadczonemu redaktorowi naczelnemu, życzę powodzenia na stanowisku naczelnego “Wprost” – dodaje. Także Tomasz Lis dziękuje wszystkim koleżankom i kolegom za 22 miesiące wspólnej przygody. Stwierdza, że wzrost sprzedaży tygodnika to zasługa dziennikarek i dziennikarzy „Wprost” .

Wraz z Lisem z redakcji odchodzą też inne osoby: zastępca redaktora naczelnego Aleksandra Karasińska, sekretarz redakcji Łukasz Ramlau, wydawca Tomasz Plata oraz Renata Kim i Ryszard Holzer. Wielu członków redakcji w geście solidarności nie pojawiło się na wczorajszej gali wręczenia tytułu „Człowiek Roku Wprost” w Auli Politechniki. Pojawił się natomiast premier Donald Tusk wraz z… pluszowym liskiem w ręku!

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Dziedzictwo dzieciństwa
Thomas Bernhard pisząc książki całkowicie nie zwracał uwagi na przyzwyczajenia...
Hamlet: Tragedia na wesoło
Maciej Englert sięgnął po największe i najtrudniejsze z arcydzieł Szekspira,...
Ruiny i stare fabryki – zburzyć czy przerobić?

„Wejście grozi śmiercią”, „Uwaga: spadające cegły” – takie napisy to...

„Voo Voo. Dzień dobry wieczór” – premiera pierwszej biografii zespołu

Po ponad 30 letniej obecności zespołu Wojtka Waglewskiego na polskiej...