Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Teatr po studencku

Dwaj młodzi ojcowie, kobieta, rodzina idealna i czarownice- to tylko niektóre propozycje tematów przedstawień teatralnych, które będą wystawiane podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich.  Impreza teatralna rusza 12 lipca.

 

III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich (OFTS) to trzydniowy maraton teatralny, podczas którego wystąpi jedenaście zespołów. Sześć z nich bierze udział w konkursie i walczy o tytuł najlepszego. Pozostałe prezentują spektakle pozakonkursowe.

ofts-3-PLAKAT-V3.jpgFestiwal rozpocznie się w piątek spektaklem Marcina Zarzecznego pt. ,,Zwierzenia bezrobotnego aktora”. Przedstawienie prezentuje autentyczne doświadczenia pewnego artysty, związane z poszukiwaniem pracy. Najważniejszymi w widowisku są reakcje bohatera na spotykające go trudności. Po spektaklu widzowie będą mogli posłuchać chóru rozrywkowego SouLadies, wykonującego w zaskakujących aranżacjach utwory Beyonce, Rihanny i Alicii Keys.

Drugi dzień festiwalu to przede wszystkim występy grup biorących udział w konkursie. Wystąpią m.in. Teatr PaTaTaj ze sztuką ,,Rodzina idealna” (wyolbrzymiona i przejaskrawiona wizja rodziny, która dąży do doskonałości) oraz Chojnickie Studio Rapsodyczne z przedstawieniem ,,Dziecko dla początkujących” (opowieść o dwóch młodych ojcach, dla których małe dziecko wydaje się być koszmarem).

Niedzielne popołudnie poświęcone jest czterem spektaklom. Teatr Abanoia przedstawi wówczas  sztukę ,,Fitness”, która powstała na podstawie rozmów członków teatru  o kobietach, a Teatr Pijana Sypialnia wystawi spektakl pt. ,,Wyjowisko”, będący komedią muzyczną. Historia karczmarki i zauroczonych nią młodych aktorów przybywających do oberży, zostanie opowiedziana z pomocą pieśni Moniuszki i Chopina zestawionych z  przebojami promowanymi przez media. Ostatnim przedstawieniem będzie wspólny występ improwizowany  teatru Impy i grupy Odskocznia.

 

OFTS to nie tylko spektakle teatralne. Festiwalowi będzie bowiem towarzyszyła refleksja nad zjawiskiem teatrów studenckich, a konkretniej nad źródłami twórczości i jej inspiracjami. Na niedzielę( 14.07.br., godz. 14.30) zaplanowana została dyskusja z reżyserami spektakli, którzy będą starali się opowiedzieć o powstawaniu inscenizacji i odpowiedzieć na pytanie skąd biorą pomysły na kolejne dzieła.

III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2013 w Teatrze Collegium Nobillium w Warszawie. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny, a wejściówki można rezerwować pod adresem rezerwacja@ofts.pl

Bieżące informacje związane z festiwalem publikowane są na facebooku  https://www.facebook.com/events/204869229666635