Łapacze chwil w warszawskiej galerii

Un-posed, czyli bez pozowania. Niezauważane przez przechodnia, a widoczne dla fotografa chwile złapane w kadrze aparatu. Teraz do obejrzenia w warszawskiej Leica Gallery.

fot. Damian Chrobak                                             fot. Damian Chrobak

Niepozowana i niestudyjna fotografia, znana jako street photo (rodzaj fotografii dokumentalnej) cieszy się ostatnio coraz większym powodzeniem. Dwie niedawne, zorganizowane w Warszawie, wystawy „Street Photography Now. Fotografia Uliczna Tu i Teraz” (Fundacja.DOC) i „Moment jest jeden” (Leica Gallery) przyciągnęły tłumy widzów. Polska grupa, specjalizująca się w takim rodzaju fotografii, działa od 2011 roku. Twórcy ujmują w kadrze zwykłą codzienność w sposób niezwykły. Prezentują świat w zaskakujący, ironiczny, a niekiedy i absurdalny sposób. Należą do niej: Michał Adamski, Damian Chrobak, Tomasz Lazar, Maciej Dakowicz, Andrew Kochanowski, Piotr Koszczyński, Zbigniew Osiowy, Paweł Piotrowski, Marcin Płonka, Jacek Szust, Tomasz Wiech i Paweł Walczyk.

fot. Maciej Dakowicz

Teraz prezentują swoje prace na pierwszej wystawie zatytułowanej „Street games” w Leica Gallery Warszawa. To także okazja do spotkania z członkami kolektywu. Wystawa trwa do 4 marca 2012 roku.

Leica Gallery Warszawa
C. H. BlueCity, poziom +1