„Uzależnienia XXI wieku” – konkurs dla dziennikarzy

Do końca października zgłaszać można swoje prace w dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu „Uzależnienia XXI wieku”. Celem konkursu jest popularyzowanie rzetelnej wiedzy związanej z takimi współczesnymi problemami jak hazard, uzależnienie od gier komputerowych, kompulsywne zachowania seksualne oraz uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Do konkursu można zgłaszać wywiady, reportaże, artykuły publicystyczne czy interwencyjne, audycje radiowe oraz programy telewizyjne, które ukazały lub ukażą się między 1.11.2023 a 31.10.2024r. Prace muszą być w języku polskim, a jeden uczestnik może wysłać maksymalnie trzy zgłoszenia. Podczas wyboru prac brana będzie pod uwagę wartość merytoryczna, znajomość poruszanego zagadnienia oraz warsztat dziennikarski. Autorzy czterech najlepszych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości 9000zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 13 listopada tego roku.

Więcej informacji na stronie https://www.fundacja-inspiratornia.pl/konkurs