„Nie narzekaj, porozmawiaj!” – pierwsza taka debata studencka w Europie

PlakatUważasz, że metody przekazywania wiedzy i umiejętności na twojej uczelni są nieodpowiednie i przestarzałe? A może wręcz przeciwnie – przyjęte tam rozwiązania powinny stać się przykładem dla innych? A co z odpłatnością za drugi kierunek? I czym właściwie jest plagiat oraz jak powinno się karać przypadki jego popełnienia?

 

Każdy z nas nieraz narzekał na jakość programów nauczania i przebieg zajęć. Nie mówiąc już o burzy, którą rozpętał pomysł odpłatności za drugi kierunek studiów. Po raz pierwszy możemy jednak wyrazić swoje zdanie w sposób bezpośredni i publiczny oraz wziąć udział w niecodziennej walce na argumenty.

 

Taką szansę stwarza oparty na innowacyjnej metodzie projekt studencki – „Sondaż deliberatywny® na uniwersytecie”. 22 i 29 października 2012 odbędą się interaktywne debaty. Jak wziąć udział? To proste – jedyne, czego potrzebujemy, to dostęp do internetu.

 

Uczestnicy debaty otrzymają specjalny pakiet informacyjny. Ponadto każdy debatujący będzie miał możliwość zadawania pytań ekspertom on-line. Na uczestników dyskusji czeka specjalnie dla nich przygotowana platforma do debat głosowych. Będą dzielić się wiedzą i wyrażać opinie w niewielkich, 10-15-osobowych grupach.harmonogram

 

Czym właściwie jest sondaż deliberatywny? To metoda konsultacji społecznych, która włącza obywateli w debatę na ważne tematy. Została opracowana przez prof. Jamesa Fishkina z Uniwersytetu Stanforda. Jej zadaniem jest zebranie opinii od ludzi, którzy posiedli przynajmniej podstawową wiedzę o faktach i alternatywnych propozycjach działań w danej sprawie. To przeciwieństwo tradycyjnych sondaży, które sumują często nieprzemyślane opinie.

Innowacyjną stroną projektu jest wykorzystanie narzędzi internetowych. Będzie to miało miejsce po raz pierwszy w Europie.

 

Celem projektu jest zebranie i zaprezentowanie wniosków wypracowanych w trakcie debaty studenckiej. Na ich podstawie powstanie publikacja, której treść współtworzyć będą uczestnicy debaty. Ponadto dla każdego przewidziany jest specjalny certyfikat i bon do Traffic Club. Odbędzie się także losowanie upominków.

Projekt wspierają Centrum Deliberacji w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz StudentsWatch.

Studenci wszystkich warszawskich uczelni, którzy chcieliby osobiście poznać organizatorów i zadać im kilka pytań, mogą wziąć udział w spotkaniu organizacyjnym. Rozpocznie się ono o godzinie 17:00, 5 października w sali 308, Stary BUW, Kampus Główny UW.

                                                                                              

Więcej informacji pod adresem: http://cd.uw.edu.pl/sd/

 

Wydarzenie: debata w ramach projektu „Sondaż Deliberatywny na uniwersytecie”

Data: 22 i 29 października 2012

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Muzyka po studencku
Najbliższe gorące tygodnie są zwiastunem nie tylko weekendowych grilli, ale...
Wiosna pełna filmów. Festiwal na warszawskiej Pradze
Kolejna edycja warszawskiego festiwalu Wiosna Filmów startuje w Kinie Praha....
Gratka dla fotografów na dwóch kółkach – Konkurs fotograficzny BikeShot
Jeżeli waszą pasją są fotografia i dwa kółka, zachęcamy do...
Żenująca wpadka w „Wiadomościach”

Nieumyślny błąd czy prowokacja? Informację o wtorkowym meczu Polski z...