Inteligentny słownik w wersji polskiej – Word Lens Translator

Wybieracie się na wakacje za granicę, a nie znacie tamtejszego języka? Nie chcecie nosić w torbie ciężkiego słownika i rozmówek? Rozwiązaniem Waszych problemów jest aplikacja Google Tłumacz, którą można ściągnąć już w języku polskim.

Jadąc na zagraniczny urlop warto zainstalować na urządzeniach mobilnych aplikację Google Tłumacz, szczególnie, że od kilku dni dostępna jest polska wersja Word Lens. Jest to tryb tłumaczenia napisów z języka angielskiego na żywo. Wystarczy skierować aparat na dany wyraz, ustabilizować obraz i program samoistnie przetłumaczy go na polski. Słownik posiada także funkcję tłumaczenia z polskiego na angielski. Dzięki temu momentalnie można zapoznać się z treścią znaków informacyjnych, plakatów czy menu w restauracji. Aplikacja działa bez konieczności łączenia się z Internetem.

Word_Lens_Spanish.pngźródło: wikipedia

Niestety program nie jest perfekcyjny, ponieważ tłumaczy słowo po słowie. Nie sprawdza się przy dłuższych napisach, gdyż tłumaczenia wychodzą dość abstrakcyjne i nie oddają poprawnego sensu informacji. Ponadto funkcja ta lepiej zdaje egzamin przy dużych, dobrze oświetlonych znakach, niż przy tłumaczeniu zdań z książki.

google translate.pngźródło: google