Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategorii

Między ciszą a ciszą

W pobliżu Muzeum Powstania Warszawskiego swoją działalność zacznie letni pawilon rekreacyjno-kulturalny ,,Pokój na Lato’’. Oficjalne otwarcie odbędzie się 30 lipca. Przestrzeń do spotkań i relaksu mają uatrakcyjnić jazzowe koncerty, przedwojenne potańcówki i warsztaty inspirowane Warszawą. 

1024px-Warszawa-MPW„Warszawa-MPW” autorstwa Marcin Białek – Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa-MPW.jpg#/media/File:Warszawa-MPW.jpg

Dokładnie na rogu Towarowej i Grzybowskiej do 27 września gościć będą najlepsi muzycy, przewodnicy i varsavianiści. Otwarcie ,,Pokoju’’ w przedostatni dzień lipca rozpocznie się o 21:00 koncertem ,,Piotra Zabrodzkiego Podróż Sentymentalna’’. Autorzy interpretacji takich melodii jak m.in. ,,Tango Milonga’’ czy ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą’’ za cel stawiają sobie przeniesienie słuchaczy w minioną epokę.

Oprócz koncertów, będzie można wziąć udział w warsztatach jezzowych z Michałem Polcynem. Uczestnicy zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne dzięki wspólnej grze, improwizacji i twórczości. Pojawi się również karaoke dla tych, którzy będą chcieli zaprezentować się w przedwojennych utworach.

Dla miłośników historii przygotowane zostaną warsztaty o gwarze warszawskiej. Cyklicznie odbywać będą się również tzw. ,,żury’, czyli spotkania z varsavianistą Jarkiem Wojciechowskim. Tematyka będzie różnorodna, ponieważ pojawią się ciekawostki o sporcie w międzywojniu, a także o życiu towarzyskim Stefana Starzyńskiego.

W ramach ,,Pokoju na Lato’’ zorganizowane zostaną również warsztaty fotograficzne i kulinarne pod nazwą ,,Jedz powoli’’.