Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategoriiKULTURAMiejsca

Otwarcie Muzeum Polskiej Wódki

Już 12 czerwca przy Placu Konesera 1, w XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”, zostanie otwarte Muzeum Polskiej Wódki. 

,,Na zwiedzającego po przekroczeniu progu muzeum czekać będzie wiele informacji i ciekawostek związanych z  wpływem polskiej wódki na kształtowanie się polskiej kultury oraz międzynarodową renomą Polskiej Wódki” — czytamy na oficjalnej stronie muzeum.

źródło: Muzeum Polskiej Wódki

Dla odwiedzających przygotowano pięć galerii tematycznych, salę kinową, interaktywne wystawy, degustację i warsztaty edukacyjne. Każde zwiedzanie, podczas którego prezentowany jest proces wytworzenia trunku, poznanie wirtualnej pracowni średniowiecznego alchemika i gorzelnika, odbywa się w towarzystwie przewodnika. Dzięki niemu można dowiedzieć się, jaką rolę pełniła wódka w wielkiej polityce oraz odkryć lokalną tradycję produktu. Czas zwiedzania zajmuje godzinę.

Muzeum będzie otwarte przez 7 dni w tygodniu. Od niedzieli do czwartku w godzinach 10:00-20:00, a w piątki i soboty od godziny 11:00 do 21:00. Cena biletu to 40 zł, do kupienia w kasie muzeum lub przez rezerwację internetową.