media

Wybrano jubileuszowe logo i hasło UW

W ogłoszonym jesieni ubiegłego roku konkursie na nowe logo i hasło Uniwersytetu Warszawskiego wygrała agencja Bravo Bodoni i Karolina Fiedor.

Od 19 listopada, kiedy ogłoszony został konkurs, nadesłano prawie 300 propozycji. Wszystkie oceniła siedmioosobowa komisja. Prace konkursowe zostały podzielone na dwie kategorie – „hasło i logo” i „hasło”.

logo-i-hasło-200-lat-UW-879x300

W konkursie wygrała prostota i optymizm. Zwycięzcą kategorii „logo i hasło”została firma Bravo Bodoni, od dwóch lat specjalizująca się w identyfikacji wizualnej marek( m.in. Wedel, Grupa Żywiec, Energa). Komisja doceniła geometryczna prostotę logo i przewrotne, dowcipne hasło – Dwa stulecia. Dobry Początek.

Laureatką kategorii „hasło” została studentka germanistyki na UW – Karolina Fiedor. Jej hasło „Studiuj. Dyskutuj. Twórz.” zostało docenione przez komisję, której zdaniem „trafnie i zwięźle oddaje proces ewolucji intelektualnej, która dokonuje się w trakcie studiów”.

Wielkimi krokami zbliża się dwustulecie Uniwersytetu Warszawskiego. Wybranie hasła i logo jest pierwszym krokiem w przygotowaniu identyfikacji wizualnej obchodów jubileuszu.