Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

W krzywym zwierciadle

– Politykę trzeba uprawiać rozumem, a nie rękoma czarnymi od pługa – tym zdaniem Stanisław Żelichowski, poseł PSL może nie podbił serc parlamentarzystów, ale zgarnął nominację do nagrody „Lustro Szkła Kontaktowego”. Już po raz szósty satyryczny program TVN24 rozda statuetki najbardziej wyrazistym politykom.

de899d20f43838ed44cc2743d03aec93,26,1

Donald Tusk, Jacek Rostowski, Beata Kempa, Adam Hoffman czy Ryszard Kalisz – to tylko kilku spośród 18 nominowanych do nagrody kandydatów. Kto okaże się najbardziej ekscentrycznym, zabawnym lub oryginalnym politykiem 2011 roku? Poseł Pawlak, który „jest po zielonej stronie mocy”? Jarosław Kaczyński twierdzący, że „każda gmina to krzemowa dolina”? Czy Donald Tusk, który stwierdził: „Nie ma z kim przegrać tych wyborów”.

W tym wypadku konkurencja wydaje się wyjątkowo silna. „Ja czuję się skromnym posłem, zwykłym obywatelem” – mówi Ryszard Kalisz, choć jest jednym z faworytów. Kto ostatecznie zwycięży?  Tego dowiemy się dzień po wyborach parlamentarnych, 10 października.

Sylwetki nominowanych prezentowane są w trakcie programu w krótkich filmach. Zabawne wypowiedzi, wpadki, ciekawe komentarze i nietuzinkowe pomysły mają pomóc w wytypowaniu zwycięzcy plebiscytu. 

Przyznawana po raz szósty nagroda „Lustro Szkła Kontaktowego” będzie w tym roku szczególnie ważna. Może być ona pocieszeniem po przegranych wyborach lub dopełnieniem tryumfu. Do 10 października można głosować na swojego faworyta wysyłając SMS pod nr 7122. Pełna lista kandydatów i szczegóły dotyczące plebiscytu na http://www.tvn24.pl/0,11250,0,1,raport.html