media

Ucz się od najlepszych dziennikarzy

media_student.jpgJuż za tydzień rusza ósma edycja Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Studenckich Media Student. Warsztaty dla młodych adeptów zawodu będą prowadzić doświadczeni dziennikarze, m.in. Tomasz Machała, Agnieszka Szydłowska i Jerzy Jachowicz

Tegoroczna edycja planowana jest na weekend 21 i 22 kwietnia. Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach z dziennikarstwa internetowego i radiowego, publicystyki ekonomicznej, a nawet katolickiej. Chętni będą mogli zapisać się na zajęcia z prawa prasowego czy ghostwritingu. W niedzielę planowane są panele dziennikarstwa śledczego, publicystyki politycznej oraz satyry i humoru w dziennikarstwie.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni, często rozpoznawalni dziennikarze. Swoje przybycie potwierdzili m.in. Tomasz Machała, redaktor naczelny serwisu Natemat.pl, Agnieszka Szydłowska z radiowej „Trójki”, Adam Leszczyński, publicysta „Gazety Wyborczej”, Jerzy Jachowicz, jeden z twórców polskiego dziennikarstwa śledczego oraz Grzegorz Markowski, współprowadzący kultowe „Szkło kontaktowe”.

Konferencja ma za zadanie integrować dziennikarzy studenckich i umożliwić im zdobywanie nowych umiejętności. Głównym organizatorem imprezy jest wydawca Niezależnego Miesięcznika Studentów „MAGIEL”, ukazującego się na UW i SGH. To właśnie w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej odbędzie się tegoroczna edycja Media Student.

Patronem konferencji jest m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat medialny nad imprezą objęła również redakcja serwisu PDF”.

Pełny program i zapisy na warsztaty na stronie konferencji.