„Zbiórka przeżycia” dla Refugee.pl

Organizacja Refugee.pl, która pomaga żyjącym w Polsce uchodźcom i imigrantom, sama pwotrzebuje pomocy. Bez niej może nie przetrwać

Organizacja Refugee.pl, w której skład wchodzą byli pracownicy i wolontariusze Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom Polskiej Akcji Humanitarnej aranżują lekcje języka polskiego, doradzają przy pisaniu CV bądź zakupie mieszkania, przygotowują ciepłe posiłki i podnoszą na duchu rozmową przebywających w Polsce uchodźców. Dzięki codziennemu wysiłkowi tych kilkunastu wolontariuszy, którzy od trzech lat bezinteresownie wspierają fundację, kilkadziesiąt osób nauczyło się języka polskiego, a kilkaset otrzymało pomoc niezbędną do dalszego funkcjonowania. To właśnie oni spowodowali, że ich podopieczni, niezależnie od pochodzenia czy wyznania, znaleźli w Polsce swój azyl, a otrzymanym dobrem dzielą się z innymi. Teraz jednak działalność Refugee.pl stanęła pod znakiem zapytania. Z powodu braku dotacji ze strony rządowej i braku innych źródeł mogących zapewnić granty na dane projekty, wolontariusze proszą o pomoc wszystkich, którym bliska jest idea pomocy humanitarnej.

Potrzebne jest 55 tys. zł. Dotacje dla Refugee.pl można przekazać przez stronę http://linkd.pl/2ae Organizatorki stawiają sprawę jasno: „Wszystko zależy od Was! Fundacja Refugee.pl to nasze ukochane dziecko, które oddajemy w Wasze ręce”. Do 21 grudnia udało się zebrać 70 proc. tej kwoty.