media

TVP zapowiada nowe seriale na wiosnę

Telewizja Polska rozstrzygnęła konkursy na nowe seriale dla Jedynki i Dwójki. Oprócz „Komisarza Alexa” i nowego sezonu „Rancza” wiosną na antenie pojawią się trzy nowe telenowele oraz serial kryminalny

logo_tvp

Pierwsze miejsce w konkursie na telenowelę zajął „Mały Londyn” – projekt autorstwa Ilony Łepkowskiej i Tadeusza Lampki, którzy współpracują już przy produkcji kilku innych seriali TVP („M jak Miłość”, „Barwy szczęścia” oraz „Na dobre i na złe”). Drugie miejsce przyznano jednocześnie dwóm projektom: „Ucho van Gogha” Mirosława Borka oraz „W stronę słońca” Andrzeja i Małgorzaty Saramonowiczów (współtwórców „Testosteronu” i „Lejdis”) Jak twierdzi Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka prasowa TVP: „Projekty są na tyle wartościowe, że TVP zainteresowana jest realizacją wszystkich trzech, oczywiście w miarę możliwości finansowych”.

Od 4 marca można już oglądać premierowe odcinki nowego sezonu „Rancza”. W poprzednim roku serial zgromadził aż 6,7 mln widzów! Tego samego dnia rozpoczęła się też emisja serialu kryminalnego „Komisarz Alex”. Serial sensacyjno-kryminalny pojawi się także na programie drugim. Konkurs wygrał projekt Igora Brejdyganta pod tytułem „Paradoks”, którego reżyserem jest Greg Zgliński.

W konkursie na telenowelę zgłoszono 52 propozycje,  w tym na serial dla TVP2 aż 66 projektów. – „Sukces obu konkursów świadczy o tym, że taka forma pozyskiwania audycji i odświeżania oferty programowej przez Telewizję Polską spotkała się z aprobatą środowiska twórców i przyniosła wartościowe i atrakcyjne pomysły programowe” – podkreśla Juliusz Braun, prezes TVP.