media

Zmiany w „Naj” i „Olivii”

Po zmianie właściciela „Olivii” i „Naj Magazynu” czas na zmiany w kierownictwie pism. Nową naczelną „Naj” została Joanna Rajpert-Kuźnicka. „Olivia” na razie pozostaje bez naczelnej. Pełniącą obowiązki jest Wanda Biernacka-Conrad

bauer.jpg

Ewa Wagner zrezygnowała z kierowania „Olivią” i złożyła wypowiedzenie. Kierowała miesięcznikiem od listopada 2009. Właściciel nie wyznaczył jeszcze nowej naczelnej – jej obowiązki pełni na razie Wanda Biernacka-Conrad, jednocześnie naczelna „Świata Kobiety”. Reszta składu redakcji pisma nie uległa zmianie – wszyscy przeszli z Marquard Media Polska do Bauera.

Z funkcji zdecydowała się też zrezygnować naczelna „Naj Magazynu” Jolanta Orłowska, która została w strukturach G+J – poprzedniego właściciela pisma. Następczynią Orłowskiej została Joanna Rajpert-Kuźnicka, redaktor naczelna „Tiny”.

Wydawnictwo Bauer kupiło oba tytuły pod koniec zeszłego miesiąca. Wcześniej posiadało już ono dwa tytuły poradnikowe „Świat Kobiety” oraz „Kobieta i Życie”. Segment poradników jest atrakcyjny pod względem przychodów reklamowych i kolportażowych.” – tak firma motywuje swoją decyzję o zakupie nowych tytułów.