Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

TVN zapowiada wiosnę

W wiosennej ramówce TVN pojawiło się aż pięć nowości. Wraca Szymon Majewski w nowym wydaniu, pojawią się dwa reality show, doku-soap i serial prawniczy. Największe zmiany zajdą w programie weekendowym.

           tvn.jpg

 

Stacja już zaczęła wprowadzać wiosenne nowości. Od 13 lutego zamiast programów „sądowych” (dni powszednie o 16:55) emitowany jest paradokumentalny serial „Ukryta prawda”. Każdy odcinek przedstawia historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami odgrywaną przez amatorskich aktorów. Wydłużono też czas emisji telewizji śniadaniowej „Dzień dobry TVN” – startuje teraz o 8:00.

Mimo wycofania z ramówki „Anny Marii Wesołowskiej” i „Sądu Rodzinnego” tematyka prawna nie zniknie z TVN. 4 marca startuje serial „Prawo Agaty”. Jego bohaterką jest prawniczka, która po zwolnieniu z korporacji, rozkręca własną kancelarię. Jak twierdzi  Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN, będzie to serial obyczajowy, a nie sądowy. Wystąpią m. in. Agnieszka Dygant, Małgorzata Kożuchowska i Leszek Lichota. Na początek stacja zaserwuje dwa odcinki z rzędu (od godz. 20:00). Kolejne emitowane będą w każdą niedziele o 21:00

Na antenie pojawi się też nowy show Szymona Majewskiego – „Szymon na żywo”. Jak sama nazwa wskazuje, Szymon Majewski będzie teraz nadawał swój program w czasie rzeczywistym (w poniedziałki o 21:00). Zapowiada, że będzie mówił, co zechce, a stacja niech się martwi

Pojawią się także dwa zupełnie nowe „reality show”. Jedno, nadawane bezpośrednio po programie Majewskiego nosi tytuł „Woli & Tysio na pokładzie”. Byli jurorzy Top Model – fotograf Marcin Tyszka i projektant mody Dawid Woliński wcielą się  w przedstawicieli różnych zawodów, które zupełnie do nich nie pasują – np. dozorcy w zoo. Drugi program „Surowi rodzice” przedstawia małżeństwa, które na pewien czas godzą się przyjąć zbuntowany nastolatków i wychować ich na grzeczniejszych. Program rusza od 11 marca. 

Wiosną rozpocznie się też nowa edycja „X Factor”, z Tatianą Okupnik w jury. Powróci także „You Can Dance” nadawany jak poprzednio w środy o 21:30. W wiosennej ramówce pojawią się też pozostałe znane programy TVN oprócz „Tańca z gwiazdami”.