Trójkowej Liście stuknęła trzydziestka

logo-pr3.gifTen rok należy do radiowej „Trójki”. Stacja świętuje dwie okrągłe rocznice: 50-lecie działalności i 30-lecie najpopularniejszej audycji czyli „Listy Przebojów”

Pierwsza Lista Przebojów została nadana 24 kwietnia 1982 roku. Chyba żadna polska lista przebojów nie może pochwalić się taką historią. Nadużywane dziś słowo „kultowa”, w tym wypadku pasuje idealnie. Lista Przebojów „Trójki” już od pierwszych notowań cieszyła się dużą popularnością. Przede wszystkim wśród młodych ludzi, dla których była to jedyna okazja, aby posłuchać muzycznych nowości z Zachodu. W okresie stanu wojennego program urósł do rangi zjawiska o charakterze społecznym. Do historii przeszły manifestacje spacerowe, które były formą walki z władzą. Ludzie spacerowali w czasie emisji prorządowego Dziennika Telewizyjnego, w soboty towarzyszyły im dźwięki z Listy. Po latach popularność LP3 nie spada. Dwa lata temu Lista zwyciężyła w plebiscycie „33 x <>”, jako najpopularniejsza audycja radiowej „Trójki” w historii tej stacji. Być może o jej sukcesie świadczy również fakt, że listę układają słuchacze.

Z okazji 30-lecia ukazało się 300-stronicowe wydawnictwo „Lista Przebojów Programu Trzeciego – ABC druhów zastępowych i kaziów”. Najważniejsze piosenki w całej historii LP3 zebrano zaś w kolekcji płyt „30 lat Listy Przebojów <>”. A świętowanie rozpoczęto koncertem dawno niesłyszanej Edyty Bartosiewicz. 30 lat, 1576 wydań i charyzmatyczni prowadzący – Marek Niedzwiecki i Piotr Baron. Pozostaje życzyć tylko, kolejnych równie udanych 30-stu lat. Audycji można posłuchać w każdy piątek od godziny 19 do 22. 


Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Impreza na trasie
Trwają zapisy na Orlen Warsaw Marathon 2016. Już od 20...
Zajezdnia muzyki

Nosowska, JIMEK Symphonixx, Otsochodzi, O.S.T.R… — te oraz wiele innych...

Opuścić wyścig szczurów
Na początku nie chodzi wcale o pieniądze. Chodzi o rozwijanie...
"Natan mędrzec" w apelu o tolerancję
Oświeceniowa sztuka Gottholda Lessinga z 1779 roku po raz pierwszy...