Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Muzyka

Czy to koniec już?

Po dwudziestu latach współpracy Artur Rojek rozstał się z zespołem Myslovitz. Na ich stronie pojawiło się oficjalne oświadczenie o zakończeniu współpracy. Rojek będzie dalej występował z innymi muzykami. Pozostali członkowie zespołu również zamierzają kontynuować działalność z nowym wokalistą. Będzie nim Michał Kowalonek.


Czy jednak odejście Rojka to już koniec Myslovitz jakie znamy? Jak podał Program Trzeci Polskiego Radia – opinię taką wyraziło wielu fanów w przysłanych do redakcji mailach. Trójka wzywa jednak, aby nie wyrokować przedwcześnie, a Przemek Myszor dodaje – Nowy Myslovitz, a w zasadzie Myslovitz będzie taki sam. Będą te same emocje. My nie przewidujemy tu większych zmian.

 

MyslovitzArtur Rojek. Autor: Kobakocoj na wikipedia.pl

 

Na pewno nie jest to koniec Myslovitz. Zespół będzie dalej występował w składzie Wojtek Powaga, Jacek Kuderski, Przemek Myszor i Wojtek Kuderski. Dołączy do nich także wokalista z formacji Showman – Michał Kowalonek. Jednocześnie nie kończy od współpracy z dotychczasową grupą. – Mam przyjemność grać teraz w dwóch najlepszych polskich zespołach rockowych – przyznaje artysta.

 

Jak podaje portal Gazeta.pl pogłoski o nieporozumieniach i tarciach w zespole krążyły już od lat. Zostały nawet opisane w książce Leszka Gnoińskiego pt.: „Życie to surfing” opowiadającej o początkach Myslovitz. Zresztą sami muzycy, przekładając premierę najnowszej płyty z wiosny na jesień, przyznawali, że „musieli najpierw załatwić różne tematy w zespole”. Wygląda na to, że właśnie załatwili.

 

Myslovitz nie wstrzymuje więc działalności i zapewnia, że wszystkie planowane koncerty się odbędą. Potwierdza to Wojtek Powaga:  Myslovitz z nowym wokalistą niezmiennie gra koncerty – pierwszy chcemy zorganizować w Mysłowicach, w MCK w okolicach 30 kwietnia, kolejny we Wrocławiu 4 maja i dalej normalnie. Oznacza to więc, że Myslovitz pojawi się  – zgodnie z planem – na warszawskich Juwenaliach. Plany wydawnicze – instrumentalnie materiał na nową płytę mamy nagrany, wokal nagra już nowy wokalista. Płyta wyjdzie na jesieni. – dodaje Wojtek Powaga.

 

Artur Rojek nagrał z Myslovitz osiem płyt, z których ostatnia ukazała się w maju 2011 roku i nosiła tytuł „Nieważne jak wysoko jesteśmy…” Jednak najbardziej znanym krążkiem jest „Miłość w czasach popkultury” zawierającą takie utwory jak „Chłopcy”, „Długość dźwięku samotności” oraz „Dla Ciebie”. Po odejściu Rojka z zespołu wielu fanów powtarza słowa tej ostatniej piosenki: „Czy to koniec już?”.