Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Popularnonaukowy tabloid?

Sekrety-Nauki.jpgNauka w sensacyjnym i rozrywkowycm wydaniu? Wkrótce rynek prasy popularnonaukowej mają podbić „Sekrety nauki”. Czytelnik – jak zapowiada wydawca – znajdzie tam łatwe do konsumpcji treści 

„Sekrety Nauki” to drugi po „Focusie” tytuł popularnonaukowy wydawnictwa Gruner+Jahr Polska. Ma być lżejszy, rozrywkowy, bardziej dla ludzi. Twórcy – co ciekawe ten sam zespół, który redaguje „Focusa” – stawiają na czytelnika, dla którego nauka i nowinki techniczne to po prostu hobby. Chcą tez edukować i dostraczac rzetelnych informacji. Pierwszy numer będzie w całości poświęcony terroryzmowi, kolejne wydania będą już podzielone na działy tematyczne. Na łamach pisma nie zabraknie zdjęć, nowinek i treści opisanych w krótkich formach tekstowych.

Pismo jest z pewnością odpowiedzią G+J na wydany niedawno przez Bauera „Świat Wiedzy”, który wyprzedza w rankingach „Focus”. Wydawca uważa jednak, że „Sekrety Nauki” nie zaszkodzą pozycji „Focusa”, a wypełniona zostanie luka, którą dostrzega na rynku. Jak zapowiada na swojej stronie internetowej: „Tytuł jest inaczej pozycjonowany: jako swoisty popularnonaukowy tabloid, z treściami łatwymi do konsumpcji.” Tabloidyzacja w segmencje popularnonaukowym – świeży pomysł czy klapa? Okaże się w najbliższych miesiącach.