media

Po trzech latach ma zarabiać

TTV – najmłodszy kanał z rodziny TVN – dostał aż trzy lata na rozkręcenie się. To dużo, bo zwykle Grupa wymaga rentowności juz po dwóch latach

TTV.jpg

– Zakładamy, że kanał TTV osiągnie break even za trzy lata – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Walter, wiceprezes Grupy TVN. – W przypadku TTV musimy poczekać, aż zasięg naziemnej telewizji cyfrowej zapewni rzeczywiste dotarcie do widzów. – dodaje Piotr Walter na portalu Press.pl. Obecnie w zasięgu stacji jest 15 proc. mieszkańców Polski, jednak nie wszyscy z nich mają możliwość odbioru naziemnego sygnału cyfrowego. Stacja planuje w szybkim tempie go zwiększyć – we wrześniu br. ma obejmować aż 95 proc. kraju. Nie oznacza to jednak aż tak szybkiego wzrostu oglądalności i – co za tym idzie – dochodów. Póki co jednak widownia kanału rośnie – w styczniu miał on 0,07 proc.udziału w rynku grupy 4+, a w kwietniu już 0,13 proc.

TTV  nadaje programy informacyjne, publicystyczne i poradnikowe. Jest dostępny na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych oraz w DVB-T. TVN kupił TTV od firmy Stavka należącej do Stanisława Krzemińskiego. W styczniu zeszłego roku wydał ponad 1 mln zł na kupno 25 proc. akcji, a w w grudniu zwiększył swój udział do 51 proc.