Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Nowy tygodnik po prawej stronie

Nowy rok akademicki i nowy tygodnik opinii pojawia się na polskim rynku. Do „Uważam Rze” dołączy kolejny prawicowy tytuł. Będzie to „Wprost Przeciwnie”.

 

lis.jpg

 

Jeszcze rok temu wydawało się, że rynek tygodników jest już nasycony i nie ma w nim miejsca na nowe tytuły. 19 września w kioskach pojawi się nowy tygodnik opinii. „Wprost Przeciwnie” ma być według redaktora naczelnego, Jana Pińskiego, „konserwatywny w sferze wartości i liberalny w sferze gospodarki”. W piśmie publikować teksty będą między innymi Janusz Korwin-Mikke, Robert Leszczyński i Tomasz Terlikowski. W skład całej redakcji ma wchodzić kilkadziesiąt osób.

Pomysł stworzenia nowego pisma wyszedł od byłych dziennikarzy „Wprost”. Dziennikarze po przejęciu tygodnika przed Platformę Mediową Point Group oraz po przyjściu Tomasza Lisa na stanowisko redaktora naczelnego „do dziś nie mogą pogodzić się z tym, co stało się z tygodnikiem”. Stąd potrzeba stworzenia nowego tytułu.

„Wprost Przeciwnie” ma nawiązywać do tradycji „starego Wprost”. Jak zapewniają twórcy, tygodnik ma być konserwatywny w sprawach obyczajowych i nie bojących się prezentowania opinii przeciwnych do tych przedstawianych w większości mediów.

Dziś działa już strona internetowa przyszłego tygodnika, a na Facebooku utworzono fanpage.

 

http://www.wprostp.pl/

http://www.facebook.com/WprostPrzeciwnie