media

Nowy kanał na nowy rok

TTV.jpg

Zwykłe problemy, zwykłych ludzi – tym zajmie się telewizja TTV.  Programy informacyjno-interwencyjne nowej stacji będzie można oglądać od 2 stycznia.

TTV ma skupiać się na problemach przeciętnych obywateli. Grupą docelową są ludzie w wieku 25-59 lat, z małych i dużych miast. Stacja dostępna będzie w ramach telewizji kablowej, satelitarnej (wszystkie platformy) oraz naziemnej telewizji cyfrowej.

Głównym udziałowcem jest Stanisław Krzemiński (prowadzi sekcję magazynową), właściciel firmy Stavka – posiada 75 proc. akcji spółki. Pozostała jedna czwarta jest własnością TVN – stąd wiele osób związanych z tą stacją będzie także pracować w TTV. Programamy informacyjne prowadzi Patrycja Redo. Prace telewizji wspierają również Edward Miszczak (dyrektor programowy TVN) oraz Adam Pieczyński (szef TVN24). Kierowniczką całego kanału zostanie natomiast Lidia Kazen, reżyserka i producentka.

Także w ramówce TTV widać związki ze starszą stacją. Świadczy o tym choćby obecność takich programów jak „Prosto z Polski” czy ‘Uwaga po Uwadze”. Nowy kanał stawia jednak na programy nadawane na żywo. Miedzy 6:00 a 9:00 emitowany będzie „Pogodny Poranek”. Głównym punktem ramówki jest interwencyjny program „Blisko ludzi”, nadawany w dwóch częściach – od 16:45 i od 17:30. Oba epizody są oddzielone piętnastominutowym serwisem informacyjnym pt.: „Ekspres Popołudniowy”. Od wpół do jedenastej nadawany będzie też program „Przed północą”.

Nie zabraknie filmów i seriali dokumentalnych: „Psie Adopcje”, „Wojaże szalonego Anglika”, „Biznes Reaktywacja”, „Telepaci”, „Życie w przepychu”, „W trasie”; a w weekendy także: „Jak zginął Popiełuszko?”, „Chora miłość” czy „Ready Steady Drink”.