Zawalcz o nagrody 55. edycji World Press Photo!

Tylko do 12 stycznia 2012 r. można nadsyłać prace na 55. edycję World Press Photo. Konkurs skierowany jest do fotografów i fotoreporterów z całego świata. Na stronie konkursu można rejestrować się już od początku grudnia.

World Press Photo to najważniejszy branżowy konkurs fotografii prasowej organizowany nieprzerwanie od 1955 roku. Wyniki zawsze ogłaszane są w lutym. Konkurs przebiega w wielu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i serie (reportaże): zdjęcie roku, zdarzenia, ludzie w zdarzeniach, wiadomości ogólne, problemy współczesne, sport, życie codzienne, portrety, sztuka i rozrywka, przyroda.

Zdjęcia do tegorocznej edycji można nadsyłać na zasadach określonych na stronie konkursu (http://www.worldpressphoto.org) do 12 stycznia 2012 r.

W tym roku rusza również nowa kategoria multimedia, do której prace są przyjmowane od 8 grudnia 2011 do 19 stycznia 2012 roku.

World Press Photo roku 2010, Jodie BieberWorld Press Photo of the Year 2010 Jodi Bieber, South Africa, Institute for Artist Management/Goodman Gallery for „Time magazine”

Wśród dotychczasowych laureatów wszystkich edycji konkrusu znaleźli się także Polacy. Filip Ćwik w 2010 r. zajął 3. miejsce za fotoreportaż w kategorii Ludzie i wydarzenia – za fotografie dla „Newsweek Polska” przedstawiające żałobę w Polsce po katastrofie pod Smoleńskiem w kwietniu 2010, natomiast Tomasz Gudzowaty był wielokrotnie nagradzany w konkursie, zajął m.in. 2. miejsce w kategorii: Prezentacje sportu – reportaż – za cykl zdjęć dla Yours Gallery poświęconych wyścigom samochodowym w Meksyku w 2010 r. Wyróżnienia we wcześniejszych edycjach otrzymali także m.in. Rafał Milach, Radosław Sikorski czy Maciej Skawiński.