media

Będą zmiany w "Wiadomościach"

Karol Małcużyński, nowy p.o. kierownika redakcji „Wiadomości”, planuje modyfikacje programu. Zasadniczą zmianą będzie powrót prezenterów za biurko.

Miało być dynamicznie, więc od 14 lutego 2011 dziennikarze, przedstawiając informacje, spacerują po studiu. Nie spotkało się to jednak z przychylnością widzów, których ta formuła rozprasza i odciąga uwagę od przekazu. Małcużyński planuje przywrócenie standardowego – siedzącego sposobu prowadzenia programu.

Nieoficjalnie mówi się także, że ma zamiar od 2012 zacząć dyżury prezenterskie. Informacja ta wywołała lawinę spekulacji dotyczących nazwiska osoby, która może zostać zwolniona.

Karol Małcużyński pracował dla TVP w latach 1990-1998, był między innymi szefem „Wiadomości” i „Teleexpressu”, prowadził też program “Forum”. W 1996 został redaktorem naczelnym “Życia Warszawy”. Związany był także z Polsatem, gdzie prowadził „Telewizyjne Biuro Śledcze”.