Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

MiejscaPolskaWYDARZENIA

Następna stacja: LAPONIA

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nie ulega wątpliwości, że trudno będzie poczuć ich magię bez spotkań z rodziną, pysznych potraw, prezentów i… świątecznego metra. Już po raz drugi Metro Warszawskie zdecydowało się na udekorowanie wagonów ozdobami, nadając im prawdziwie świątecznego charakteru.

Pierwszy tegoroczny przejazd świątecznego metra miał miejsce w mikołajki. Wnętrze wagonów zostało nieco zmodyfikowane w stosunku do zeszłego roku, ale nadal robi duże wrażenie. Modyfikacji uległa m.in. grafika na pociągach, przedstawiająca charakterystyczne dla Warszawy obiekty, takie jak pomnik Syrenki czy most Świętokrzyski. Wszystkim pasażerom zaleca się dokładne okręcenie szalikiem – śnieżynki w wagonach mogą spowodować znaczne obniżenie temperatury. Warto pamiętać też o tym, że lukrowane poręcze nie służą do jedzenia.

Świąteczne metro będzie kursować codziennie w godzinach 7-20 przez cały okres świąteczny, czyli aż do Trzech Króli, 6 stycznia. Jeżeli pogoda nie dopisze i śnieg nie spadnie na Boże Narodzenie, świątecznym klimatem będzie można nacieszyć się chociaż w metrze.

Fot. Mateusz Grabarczyk