media

12. edycja Fashion Week Poland

10569085_10152769602301198_6074153255086782718_n.pngźródło: fashionweek.pl

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe wydarzenie branży modowej w Polsce, a także szansa zaprezentowania trendów na nadchodzący sezon. Odbywa się cyklicznie, dwa razy w roku w Łodzi – najszybciej rozwijającej się polskiej metropolii.

Celem tego eventu jest stworzenie takiej platformy, gdzie na tle wrażliwości artystycznej projektantów nastąpi wymiana doświadczeń i wiedzy, związanej z mechanizmem działania branży modowej, czyli spotkanie środowiskowe, balansujące na granicy sztuki i biznesu. Plan imprezy opiera się na trzech głównych filarach modowej awangardy jak i klasyki.

Designer Avenue to prestiżowe pokazy eksluzywnych kolekcji pret-à-porter (z franc. ,,gotowy do noszenia”), gdzie najlepsi polscy i zagraniczni projektanci zaprezentują w kreatywny i niesztampowy sposób swoje koncepcje modowe na dany sezon. Wśród nich będzie Eva Minge, Łukasz Jemioł, Katarzyna Łęcka, Jarosław Ewert, Klaudia Markiewicz, czy Maciek Sieradzky.

Z drugiej strony, OFF Out of Schedule to łamanie konwencji i wyraźne akcentowanie kontrastów. Kontrowersyjne przenikanie się różnych dziedzin sztuki to namiastka tego, co tam się wydarzy! Jedno jest pewne, udział w OFF Out of Schedule otworzył niejednemu projektantowi drzwi do świata awangardowej mody.
Trzecim filarem jest nowy dział STUDIO, dla tych, którzy niezakwalifikowali się do Alei Projektantów, ale zostali wyróżnieni przez Rady Programowe FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Dzięki temu, będą mieli możliwość zaprezentowania wybranych kolekcji w specjalnej przestrzeni pokazowej w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Nic straconego!

Warto dodać, że FashionPhilosophy to nie tylko możliwość prezentacji kolekcji, ale także wręczenie nagród za szczególne osiągnięcia projektantów. W tegorocznej edycji organizatorzy Fashion Week po raz pierwszy przyznają nagrodę Złotego Flaminga, która powędruje do Dawida Tomaszewskiego. Natomiast drugą otrzyma osoba, która wyróżniła się w dziedzinie filmu, kreacji oraz designu.

Impreza potrwa cztery dni i startuje już w czwartek 16 kwietnia. Więcej informacji na stronie