Wybory rektora: dwóch kandydatów zrezygnowało

mdabrowski-7Głosowanie indykacyjne / fot. M. DąbrowskiDwóch z pięciu wskazanych w prawyborach kandydatów zrezygnowało z ubiegania się o urząd rektora Uniwersytetu Warszawskiego

Wymaganego potwierdzenia chęci startu w wyborach nie złożyli prof. Włodzimierz Lengauer oraz prof. Tadeusz Tomaszewski. Obaj zdobyli najmniej głosów w zeszłotygodniowym głosowaniu indykacyjnym. Tym samym w wyborach ostatecznie wystartują: dr hab. Marcin Pałys (chemik, prorektor ds. rozwoju i polityki finansowej), prof. Marek Wąsowicz (prawnik, szef zespołu rektorskiego ds. nowelizacji statutu UW, były prorektor) i prof. Alojzy Nowak (ekonomista, dziekan Wydziału Zarządzania, prezes AZS UW).

Wszyscy trzej wezmą dziś udział w debacie przedwyborczej (Audytorium Maximum, godz. 16). Każdy będzie miał kwadrans na przedstawienie swojego programu na kadencję trwającą do 2016 roku.

Głosowanie, które wyłoni rektora, odbędzie się 18 kwietnia.