Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Recenzje

Gdzie się pokazać?

Szukasz miejsca, gdzie możesz pokazać swoje zdjęcia? Możliwości jest wiele. Jedni wybierają galerie internetowe, zakładają fotoblogi, drudzy starają się pokazywać prace na festiwalach młodych twórców; jeszcze inni zaczynają od spaceru po galeriach fotograficznych. My proponujemy zacząć poszukiwania od znajomych pubów, kawiarni czy domów kultury.

 

Bez imponującego dorobku, znanego nazwiska czy wygranej w Word Press Photo, może być trudno o wystawę w znanej galerii. Jednak jest mnóstwo innych miejsc, które bardzo chętnie użyczają swoich wnętrz młodym fotografom. Są to min. kawiarnie, puby czy domy kultury. Jednym z takich miejsc jest Sklep z kanapkami na Krakowskim Przedmieściu 11. Zgłoszenia wraz z pracami można wysyłać na adres e-mailowy: sklepzkanapkami@gmail.com. Wystrój tego miejsca łączy w sobie nowoczesność i domowy klimat.

           

Kolejnym takim miejscem jest „Miasto Gadających Głów”. Pub na ul. Chmielnej 98/9 proponuje zupełnie inną oprawę: awangardowy wystrój nawiązujący do dadaizmu. Właściciel zastrzega sobie wybór zdjęć odpowiadających specyfice miejsca. E-mail: miasto.gadajacych@gmail.com lub kontakt osobisty.

           

Na warszawskiej Pradze młodych twórców chętnie gości Skład butelek (11 listopada 22). Szare, odrapane mury kryją pozornie surowe, ale w rzeczywistości niezwykle przytulne wnętrze. Więcej można dowiedzieć się na stronie internetowej lokalu: http://www.skladbutelek.pl/.

           

Idealnym miejscem na autorską wystawę jest pub LoreLay ( Widok 8). Oprócz świetnej lokalizacji, klub ten „offową” atmosferę wnętrza. Tuż obok mieści się przestronne Studio 18 ( Bracka 18). Organizacja wernisażu do ustalenia z managerem. Warto również zajrzeć do Bookhousecafé (Świętokrzyska 14). Jest to kawiarnia, w której artyści różnego typu prezentują debiutanckie prace.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia domów kultury, np. DK Śródmieście czy Dom Kultury przy ulicy Działdowskiej.