Gdzie się pokazać?

Szukasz miejsca, gdzie możesz pokazać swoje zdjęcia? Możliwości jest wiele. Jedni wybierają galerie internetowe, zakładają fotoblogi, drudzy starają się pokazywać prace na festiwalach młodych twórców; jeszcze inni zaczynają od spaceru po galeriach fotograficznych. My proponujemy zacząć poszukiwania od znajomych pubów, kawiarni czy domów kultury.

 

Bez imponującego dorobku, znanego nazwiska czy wygranej w Word Press Photo, może być trudno o wystawę w znanej galerii. Jednak jest mnóstwo innych miejsc, które bardzo chętnie użyczają swoich wnętrz młodym fotografom. Są to min. kawiarnie, puby czy domy kultury. Jednym z takich miejsc jest Sklep z kanapkami na Krakowskim Przedmieściu 11. Zgłoszenia wraz z pracami można wysyłać na adres e-mailowy: sklepzkanapkami@gmail.com. Wystrój tego miejsca łączy w sobie nowoczesność i domowy klimat.

           

Kolejnym takim miejscem jest „Miasto Gadających Głów”. Pub na ul. Chmielnej 98/9 proponuje zupełnie inną oprawę: awangardowy wystrój nawiązujący do dadaizmu. Właściciel zastrzega sobie wybór zdjęć odpowiadających specyfice miejsca. E-mail: miasto.gadajacych@gmail.com lub kontakt osobisty.

           

Na warszawskiej Pradze młodych twórców chętnie gości Skład butelek (11 listopada 22). Szare, odrapane mury kryją pozornie surowe, ale w rzeczywistości niezwykle przytulne wnętrze. Więcej można dowiedzieć się na stronie internetowej lokalu: http://www.skladbutelek.pl/.

           

Idealnym miejscem na autorską wystawę jest pub LoreLay ( Widok 8). Oprócz świetnej lokalizacji, klub ten „offową” atmosferę wnętrza. Tuż obok mieści się przestronne Studio 18 ( Bracka 18). Organizacja wernisażu do ustalenia z managerem. Warto również zajrzeć do Bookhousecafé (Świętokrzyska 14). Jest to kawiarnia, w której artyści różnego typu prezentują debiutanckie prace.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia domów kultury, np. DK Śródmieście czy Dom Kultury przy ulicy Działdowskiej.