Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Polecamy

Żeby jedzenie już nigdy nie odjechało

Najwięcej jest ich w okolicach Pałacu Kultury i Nauki. Przyciągają oryginalnymi nazwami, niebanalnym wyglądem, a przede wszystkim menu potrafiącym usatysfakcjonować każde podniebienie. Kiedyś były ofertą dla hipsterów, dziś mają swój festiwal. Pozwalają zaspokoić głód bez tłoczenia się w restauracjach i płacenia wygórowanych cen. Jednak często odjeżdżają. Zmieniają miejsce. Czasami bez zapowiedzi. Właśnie dlatego powstała aplikacja TruckMe pozwalająca odszukać ulubionego food trucka.

 

truckmeźródło: truckme.pl

 

Aplikacja umożliwia odnalezienie większości warszawskich barów na kółkach. Dzięki nadawanemu przez pojazdy z jedzeniem sygnałowi GPS, użytkownik TruckMe może zlokalizować konkretne trucki zarówno w chwili obecnej, jak i sprawdzić, gdzie znajdą się za kilka czy kilkanaście godzin. Aplikacja pokazuje tylko czynne samochody informując dodatkowo, do której godziny będzie można skorzystać z ich ofert.

TruckMe to również dostęp do menu i cen, dlatego można złożyć zamówienie bezpośrednio przez telefon. Istnieje także możliwość skorzystania ze zniżek i ofert promocyjnych. Wystarczy zarezerwować kupon i wykorzystać go przed upływem terminu ważności.

Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android oraz iPhon’y, a w przyszłości zainstalować ją będą mogli również użytkownicy Windows Phone. Poza Warszawą, TruckMe działa także w Łodzi i Wrocławiu. Twórcy obiecują jednak, że niebawem będzie mieć zasięg ogólnopolski.

 

TruckMe dostępna jest na stronach:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.zinno.foodtruck

https://itunes.apple.com/pl/app/truck-me/id918481253?mt=8