Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Muzyka

Uwolnić analogi czyli 3. Targi Winyli

Już po raz trzeci w Warszawie odbędą się Targ Winyli. W pierwszą niedzielę kwietnia w klubokawiarni KiciaKocia na warszawskim Grochowie będzie można nabyć płyty już od 50 gr za sztukę.

 

winyl.JPGPodczas 3. Targów Winyli będzie można nabyć płyty gramofonowe, pocztówki dźwiękowe, a także gramofony
źródło: wikipedia.pl

– Uwolnijcie analogi, które zalegają szafach, piwnicach, garażach. Dajcie drugie życie czarnym płytom – zachęcają organizatorzy trzecich Targów Winyli, które odbędą się w Warszawie już, 6 kwietnia w godzinach 13.30-17.30. Wśród wystawianych płyt gramofonowych będzie można znaleźć produkcje zarówno polskie, jak i zagraniczne, a także różnorodne formy wydawnictw, jak np. single, albumy czy pocztówki dźwiękowe.

Wśród wystawców pojawi się m.in. Antykwariat Grochowski, który przygotował kilkaset płyt oraz gramofonów, a także sama Klubokawiarnia Kicia Kocia, która zaoferuje kilkadziesiąt pocztówek dźwiękowych.

Organizatorzy zachęcają, aby wystawiać winyle z legendarnej już wytwórni płytowej Polskie Nagrania „Muza”, która działalność rozpoczęła w 1956 roku. „Muza” wydawała piosenki takich twórców jak Mieczysław Fogg, Irena Kwiatkowska a także wielu twórców jazzowych w tym zespół Komedy i Melomani. Wśród preferowanych wytwórni są również Pronit, produkujący początkowo materiały wybuchowe, a w późniejszym okresie płyty gramofonowe, wśród których znalazły się albumy Skaldów, Czerwonych Gitar czy Breakoutu. Ponadto mile widziane są winyle z największej jugosłowiańskiej wytwórnia płyt Jugoton, która po rozpadzie Jugosławii obecnie znana jest pod nazwą Croatia Records.

Bezpłatne rezerwacje stolików pod adresem: klubkiciakocia@gmail.com

Organizatorzy zapraszają wystawców od godz. 13.00.