Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Polecamy

Impreza na trasie

Trwają zapisy na Orlen Warsaw Marathon 2016, największą imprezę biegową w Polsce. Na najwytrwalszych czeka dystans 42 km, ale nie brakuje również krótszych tras. Maraton odbędzie się po raz czwarty pod hasłem Narodowego Święta Biegania.


owm_26042015_fot.t.gola_live_9365.jpg.1140x310_q85_box-0,695,4833,2010_crop_detail.jpghttp://livehub.com.pl/orlen-warsaw-marathon/

Orlen Warsaw Marathon pierwszy raz odbył się w 2013r. Składa się trzech głównych części, czyli maratonu, biegu na dystansie 10km i charytatywnego marszobiegu. W ramach tego wydarzenia odbywają się także Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn.

Najważniejsza trasa na 42,195 km będzie atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. W tym sprawdzianie wytrzymałości uczestniczyć mogą osoby, które ukończą 18 lat. Na dystansie 10 km swoich sił spróbują również młodsi biegacze, ponieważ by wystartować, wystarczy mieć 16 lat. W konkurencji tej prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa, a zespoły mogą być mieszane. Nagrody pieniężne przypadną pierwszej dziesiątce w kategorii kobiet i mężczyzn.

W 2016r. Orlen Warsaw Marathon rozpocznie się 24.04. i udział w nim mogą wziąć osoby, które w tym dniu będą miały ukończony odpowiedni wiek. Należy również zarejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl. i zaakceptować regulamin. Dane osobowe zostaną zweryfikowane przed startem w Biurach Zawodów.   

W przeddzień dwóch głównych konkurencji wystartuje Charytatywny Marszobieg. Trasa 4,6 km swój początek będzie miała na Placu Zamkowym, natomiast meta zostanie wyznaczona dla wszystkich biegów na błoniach Stadionu Narodowego. W akcji charytatywnej uczestniczyć mogą zarówno pełnosprawni, jak i niepełnosprawni biegacze, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. 

Biegacze mają do wyboru trzy warianty :

Premium: wpisowe oraz pełen pakiet startowy

Maraton – 99 zł

Bieg na 10 km – 69 zł

Standard: wpisowe i koszulka startowa

Maraton – 89 zł

Bieg na 10 km – brak

Basic: tylko wpisowe.

Maraton – 59 zł

Bieg na 10 km – 49 zł

Charytatywny Marszobieg jest bezpłatny, jednak chętni będą mogli dokonać opłaty startowej, która zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym.