Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Muzyka

Muzyczna strona festiwalu filmowego

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego PKO Off Camera podzielił się kolejnymi informacjami na temat tegorocznej, ósmej już edycji, która odbędzie się pomiędzy 1 a 10 maja w Krakowie. Oprócz zmiany sponsora tytularnego (festiwal zakończył współpracę z Plusem), pojawiły się także ogłoszenia dotyczące zaproszonych zespołów muzycznych.

Na festiwalowej scenie wystąpią głównie artyści zagraniczni, reprezentujący szeroko pojętą alternatywę. Wśród nich znajdą się zarówno ci, odwiedzający nasz kraj po raz pierwszy, jak i gwiazdy dobrze znane polskim fanom. Duńscy multiinstrumentaliści z Sleep Party People, występujący z maskami królików na twarzach – inspiracja Donnie Darko –  z pewnością zagwarantują niepokojące, hipnotyzujące widowisko. Z kompletnie przeciwnej strony zaprezentuje się trio GIN GA – radosny, żywiołowy i taneczny motywator.  W podobnym tonie, choć nieco bardziej dojrzalszym i rockandrollowym, zagrają Bite the Buffalo. Na Off Scenie wystąpią także We Were Evergreen (według wielu krytyków francuski odpowiednik Alt-J), debiutujący Ivy&Gold oraz słowaccy przedstawiciele indie-rocka, Papyllon. Marcowe ogłoszenia zamyka jeden z najpopularniejszych skandynawskich zespołów – When Saints Go Machine, także świętujący w tym roku ośmiolecie istnienia, a finałowy koncert w ostatni dzień festiwalu zagra Skalpel, prezentując materiał z najnowszego albumu Transit.

 

daa655be5c6692a1a5bb0aec34ce79d0_horizontal_665x375.jpgNa OffScenie wystąpi m.in. „Pawilon nocnych zwierząt”

Koncerty odbędą się w festiwalowe wieczory w klubie Forty Kleparz. Wstęp na wydarzenia muzyczne jest darmowy a kolejne zespoły i szczegółowe informacje dotyczące terminów konkretnych występów zostaną ogłoszone już niebawem.

11112922_10155332789310104_8793272922574128987_nPKO Off Camera to jeden z największych festiwali filmów niezależnych w tej części Europy. Co roku w Krakowie odbywają się spotkania ludzi kina (reżyserów, aktorów, krytyków) z jego miłośnikami. Panele dyskusyjne, zagraniczne gwiazdy (w ubiegłych latach goszczono m.in. Annę Karinę, Luca Bessona i Josha Hartnett’a) a także przyznawane w wielu kategoriach nagrody, przyciągają zarówno tłumy jak i uwagę mediów. Od początku istnienia festiwalowi stricte filmowemu towarzyszy ciekawa strona muzyczna, z roku na rok coraz bardziej rozbudowywana, stanowiąca nie tylko dodatek do kinowego szaleństwa ale i mocną podporę całego programu PKO Off Camery.