Ars Independent szuka jurorów

Wiesz kim jest Laila Pakalnina? Znasz fińskie animacje? Sergio Caballero nie jest dla ciebie tylko twórcą filmu „Finisterrae”? Nawet jeśli odpowiedź brzmi „nie”, a kochasz kino, możesz stać się członkiem jury studenckiego w ramach 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent, który odbędzie się od 20 do 29 września br. w Katowicach.

 

Festiwal Ars Independent hołduje kinu niezależnemu w każdej postaci. Ubiegłoroczna edycja gościła twórców z całego świata m.in. Ninę Menkes, Phila Mulloya, Tatu Pohjavirtę. Obok filmów fabularnych pojawiła się również bogata oferta sekcji animacji, warsztaty animacji poklatkowej i audiodeskrypcji a także spotkania z twórcami. W tym roku Ars Independent po raz trzeci przyjrzy się kinu niezależnemu m.in. z Łotwy i z Japonii, zaprezentuje najlepsze dokumenty muzyczne a także wyjaśni o co chodzi w lomografii.

ai2013.png3. Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych Ars Independent

Tak jak w zeszłym roku organizatorzy festiwalu Ars Independent zapraszają studentów do wzięcia udziału w konkursie na jury studenckie. Konkurs ma wyłonić trójkę przedstawicieli środowiska studenckiego, którzy ocenią filmy walczące o statuetkę Czarnego Konia i sami przyznają swoje wyróżnienia.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać esej (5-6 tys. znaków) na temat „Przyszłość kina niezależnego”. Jak piszą organizatorzy na stronie interenetowej festiwalu: „Jak będzie wyglądało kino niezależne za kilka czy kilkadziesiąt lat? Kto albo co będzie jego przyszłością? Oczekujemy intrygujących wizji, ciekawych odkryć i zgrabnego stylu.” Teksty wraz z danymi osobowymi należy wysyłać na adres mailowy office@arsindependent.pl do 30 czerwca 2013 roku.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie www.arsindependent.pl

Rupert Murdoch odchodzi z mediów?
Jeden z największych światowych magnatów medialnych ustąpił ze stanowisk dyrektorskich...
Coś takiego nie może istnieć
Są wśród nas, ale wielu ludzi ich nie widzi, albo...
Lustereczko powiedz przecie…
Przestrzeń, w której przychodzi dziś funkcjonować mieszkańcom miast (a w...
Mickiewiczowska obsesja. „Dziady” w psychodelicznym wydaniu

Spektakl „Dziady” na podstawie dramatu Adama Mickiewicza w reżyserii Litwina...